Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2012. Április 08. 14:01, vasárnap | Belföld
Forrás: STOP / MTI

174 millióért vásárol be a budapesti állatkert

174 millióért vásárol be a budapesti állatkert

Három közbeszerzésen is egyéni vállalkozó nyerte el a jogot, hogy a Fővárosi Állat- és Növénykertnek állatok etetéséhez szükséges élelmiszereket szállítson.

A legutóbbi Közbeszerzési Értesítőben megjelent eredmény szerint a becsült árhoz képest 67,6 millió forinttal olcsóbban, összesen 174,4 millió forintért vásárol az állatkert a három tender alapján együtt.

A 2.639 tonna takarmányra és tápra kiírt tendert nettó 127,2 millió forinttal a galgahévízi Mészáros Vendel nyerte, a becsült érték 160 millió forint volt.

A 107 tonna friss hazai-, 32 tonna déli-, és a 11,5 tonna fagyasztott gyümölcsöt a németfalui (Zala megye) Horváth László szállíthatja. A nettó 40 millió forintos becsült érték helyett 22,9 millió forintért vállalta a szállítást.

Az előbbi egyéni vállalkozó nyerte a 183 tonna zöldség szállítását is. Itt a becsült érték nettó 40 millió, míg a vállalási ár 24,3 millió forint volt.

Az első tenderre egy, a másik kettőre 2-2 ajánlat érkezett.

MTI / STOP

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 23. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 8. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Február 23. 08:58, vasárnap | Belföld

Bírók tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért Budapesten

A bírók és az igazságszolgáltatás függetlenségéért demonstrációt tartottak a Magyar Bírói Egyesület (MABIE) szervezésében szombaton Budapesten.

2025. Február 23. 08:54, vasárnap | Belföld

Évértékelő - Orbán Viktor: 2025 legyen az áttörés éve

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.