Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2012. Március 21. 07:03, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

20 ezer forintba is kerülhetnek a bölcsődék

20 ezer forintba is kerülhetnek a bölcsődék

A nagyobb városokat - megyeszékhelyeket, fővárosi kerületeket - számba vevő legfrissebb adatok szerint az önkormányzatok 36,5 százaléka már döntött a gondozási díj bevezetéséről...

27 százaléka nem kíván élni a lehetőséggel, a fennmaradó 36,5 százalékuk pedig még nem határozott. A teljes ellátásért járó összeg havi 20 ezer forint is lehet gyermekenként.

A gyermekvédelmi törvény tavaly év végi módosítása tette lehetővé, hogy az étkezésért fizetendő díjon felül az önkormányzati fenntartású bölcsődékben a gondozásért is külön személyi térítési díjat állapítsanak meg.

A díj nem lehet több, mint a családban az egy főre eső nettó jövedelem 25 százaléka, és térítésmentes marad a gondozás a rászoruló, a három vagy több, illetve a tartósan beteg vagy fogyatékos gyermeket nevelő családoknak - számol be a hirado.hu.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 23. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 8. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Február 23. 08:58, vasárnap | Belföld

Bírók tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért Budapesten

A bírók és az igazságszolgáltatás függetlenségéért demonstrációt tartottak a Magyar Bírói Egyesület (MABIE) szervezésében szombaton Budapesten.

2025. Február 23. 08:54, vasárnap | Belföld

Évértékelő - Orbán Viktor: 2025 legyen az áttörés éve

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.