Városlista
2025. február 9, vasárnap - Abigél

Hírek

2020. Június 29. 15:37, hétfő | Életmód
Forrás: mti

2012 óta folyamatosan nő a születésszám Magyarországon

2012 óta folyamatosan nő a születésszám Magyarországon

Folyamatosan nő a születésszám 2012 óta Magyarországon - mondta a Nagycsaládosok Országos Egyesületének (NOE) elnökhelyettese hétfőn a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

Utassy Jenő közölte, ez a növekedés ott tart, hogy 2020 eddig eltelt minden hónapjában magasabb volt a születésszám, mint 2019 azonos időszakában.

Hangsúlyozta, a gyermekvállalás ugyan nemcsak anyagi kérdés, de ez és a megbecsülés is sokat számít; így nagy súllyal esik latba az is, hogy a kormány sokat segít a családokon, és rengeteg olyan intézkedés született, amely az anyagi körülményeket javítja.

Utassy Jenő példaként említette, hogy a csecsemőgondozási díj (csed) 70 százalékról a kismamák bruttó fizetésének 100 százalékára emelkedik jövő év július 1-jétől.

Címkék: baba, gyerek, születés

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 08. 06:00, szombat | Életmód

A dinoszauruszok korát mutatja be a Fővárosi Állatkert Biodómjában nyíló új kiállítás

A dinoszauruszok korát mutatja be a Fővárosi Állat- és Növénykert Biodómjában nyíló új kiállítás, amely február közepétől március végéig látogatható - közölte az intézmény pénteken az MTI-vel.

2025. Február 07. 07:17, péntek | Életmód

Nagy Márton szerint 2024 végére helyreállt a magyar háztartások jövedelmi helyzete

A magyar háztartások jövedelmi helyzete az elmúlt évek inflációs sokkja után 2024 végére helyreállt, a tavalyi 9 százalék után az idén 6-7 százalékos reálbér-növekedés várható

2025. Február 06. 07:45, csütörtök | Életmód

Több mint egymillió repülőgéppel rekordot döntött a forgalom Magyarország légterében tavaly

A HungaroControl 2024-ben rekordforgalmat regisztrált Magyarország légterében 1 millió 143 ezer 937 repülőgéppel, amelyeknek csaknem 84 százalékát az átrepülő járművek tették ki

2025. Február 04. 07:42, kedd | Életmód

Április 26-án avatják boldoggá Bódi Mária Magdolnát Veszprémben

Erdő Péter bíboros lesz a Bódi Mária Magdolna boldoggá avatása alkalmából rendezett ünnepi szentmise főcelebránsa április 26-án Veszprémben - jelentette be a veszprémi érsek hétfőn a városban tartott sajtótájékoztatón.