Városlista
2025. március 14, péntek - Matild

Hírek

2015. Június 19. 10:46, péntek | Sport
Forrás: Hajósi Miklós

A kettes szám bűvöletében

A kettes szám bűvöletében

SOLID Racing Team – Székesfehérvár Rally 2015. 06. 12-14. Kondella Péter – Szilassy Arnold, Mitsubishi Lancer Evolution IX.

Amilyen nehezen kezdődött az idei évünk, annyira nehezen is folytatódott. Pedig reméltük, hogy az autó felkészítésével kihúztuk a technika ördögének méregfogát.
Nagyon vártuk már a Székesfehérvár rallyt, mely Arnoldnak hazai verseny volt. A murva szakaszokat feldolgoztuk, de abból kiindulva, hogy még sosem mentem murván, és az autóval is csak aszfalton, nem álmodtunk nagyot. Egyszerűen a tapasztalatszerzés és a célba érkezés volt a célunk. Sajnos az első gyorsasági szakaszon egy szikla miatt kisebb műszaki problémánk keletkezett, melyet a szervizben sikerült megjavítaniuk a szerelőknek, de sajnos a szombati versenyt már nem tudtuk befejezni, ezért átépítették a vasárnapi aszfaltos pályára az autót. Tavalyról már ismertük ezeket a szakaszokat, és úgy gondolom, lett volna lehetőségünk felmérni a szintünket a kategóriánkhoz képest. Ám, az első gyorsaságin bekövetkezett az egyik rémálmunk, a motor megadta magát. Így idő előtt be kellett fejeznünk a versenyt. De ez sem vett vissza a kezdeti lendületünkből, folytatjuk, amit idén elkezdtünk, teljes erőbedobással készülünk a következő versenyekre – mondta Kondella Péter.

A tavalyi szereplésünk gyökeres ellentéte volt ez a hétvége. Ha párhuzamot szeretnék vonni az elmúlt évi teljesítményünkkel, akkor a kettes szám stimmel egyedül az egyenletben. Rally2-ben abszolút második helyen értünk célba Fehérváron, míg most az ORB-ben kétszer estünk ki egy hétvége alatt. Rendkívül elszomorító hétvége volt, még egy jó ízűt sem tudtunk tesztelni. Pedig ez hiányzik a leginkább jelen pillanatban. Egy ilyen autót évekig kell hajtani, hogy legyen némi fogalmad a gyors közlekedésről, főleg egy N/3-as Honda után. Annyira nem szegte kedvünket, hogy ne folytassuk, megteszünk mindent, hogy az év hátralévő részében magabiztosan rajthoz tudjunk állni. Veszprémben nem indulunk, így a következő megmérettetésünk a Baranya Kupán lesz, licences kategóriában – tette hozzá Szilassy Arnold.

Partnereinknek köszönjük az együttműködést: AVANZO-TRADE Kft. – The Body Shop; Ecoffice Technology Kft. – Sigillanda, PaperCut; EGROKORR Festékipari Zrt.; ExcelIT Informatikai Szolgáltató és Tanácsadó Kft.; Evolution Consulting Képzési és Tanácsadó Kft.; FPO Hungary Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. – Ozone, Gaming Gear; GLOBAL-UNION Irodatechnikai Kft.; KYOCERA – The new value frontier; Innovitas Közhasznú Nonprofit Kft.; Laurus-Consulting Szolgáltató Kft. – CORTESIA GROUP; PWENT Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. – MEZ-EXPRESSZ.HU, Termelői méz; Rowa Chemical Kft. – BLACKFAST; V4 Transport Szállítmányozási Kft.; RAIKER – www.raiker.hu ; Rajkai Takarék; SILVER KE Hungária Kft.; PumaTools Kft. – www.pumatools.hu ; Gigabit Kft – Next Generation Group; Hetényi Pincészet; Mastersoft Technologies Kft.; Nagy Béla e.v. – liftszerviz

Címkék: autósport

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 14. 07:15, péntek | Sport

Európa-liga - Nyolc között a Manchester United és a Tottenham is

A Manchester United és a Tottenham Hotspur is hazai sikert aratva jutott tovább a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntős párharcainak csütörtöki visszavágóin.

2025. Március 13. 07:56, csütörtök | Sport

Premier League - A liga honlapja szerint Kerkez Európa egyik legjobb szélső védője lehet

Kerkez Milos, a Bournemouth magyar válogatott labdarúgója \"útban van afelé, hogy Európa egyik legjobb szélső védője legyen\" - írta elemzésében a Premier League honlapja.

2025. Március 13. 07:42, csütörtök | Sport

Bajnokok Ligája - Negyeddöntőben a címvédő Real Madrid

A címvédő Real Madrid ugyan 1-0-ra kikapott az Atlético Madrid otthonában, a tizenegyespárbajban mégis kiharcolta a továbbjutást a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjéből.

2025. Március 11. 14:23, kedd | Sport

Kermor Motorsport: Bonus Cup és CEE1 gokartos Versenyhétvége Jesoloban.

Íme a versenyzői beszámolók…