Városlista
2025. március 6, csütörtök - Leonóra

Hírek

2019. Július 13. 13:01, szombat | Külföld
Forrás: mti

A következő brit miniszterelnök sorsát is megpecsételheti a Brexit

A következő brit miniszterelnök sorsát is megpecsételheti a Brexit

A következő brit miniszterelnök sorsát is megpecsételheti a Brexit - mondta Párkányi Eszter, az Alapjogokért Központ elemzője az M1 csatorna szombat reggeli műsorában.

A szakember felidézte, David Cameron és Theresa May is a Brexitbe bukott bele.

Párkányi Eszter szerint nem releváns, hogy ki lesz a következő miniszterelnök, ugyanis mindkét jelölt ugyanazt mondja: szeretnék a Brexitet végigvinni, mindketten úgy gondolják, hogy akár megállapodás nélküli kilépés is lehet. Továbbá mindketten szeretnék újratárgyalni a Brexitet, de az unió azt mondta, erről szó sem lehet.

Ezzel együtt az elemző úgy értékelt: Boris Johnson "megérdemelné", hogy ő vezesse ki az országot az EU-ból, mivel korábban sok vád érte, hogy a Brexitről szóló népszavazás idején félretájékoztatta az embereket.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 06. 07:20, csütörtök | Külföld

Macron: az ukrajnai béke szavatolása talán európai erők bevetését is magában foglalja majd

Az ukrajnai béke szavatolása a francia elnök szerint \"talán európai erők bevetését is magában foglalja majd\".

2025. Március 05. 07:48, szerda | Külföld

Az Egyesült Államok április 2-án bevezeti a viszonosságra alapuló vámrendszert

Az Egyesült Államok április 2-án bevezeti a viszonosságra alapuló vámrendszert - közölte Donald Trump elnök a kongresszus két háza előtt elmondott beszédében.

2025. Március 04. 07:19, kedd | Külföld

Az Egyesült Államok kedden bevezeti a különvámokat Kanadára, Mexikóra és Kínára

Az Egyesült Államok keddtől bevezeti a korábban bejelentett különvámokat Kanadával, Mexikóval és Kínával szemben - mondta Donald Trump újságíróknak a Fehér Házban.

2025. Március 03. 07:37, hétfő | Külföld

Brit miniszterelnök: Donald Trump tartós békét akar Ukrajnában

Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Donald Trump amerikai elnök tartós békét akar Ukrajnában.