Hírek
2017. November 17. 10:09, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Az idén átadott útszakaszok lesznek fizetősek jövőre

Az e-matricás rendszerben alkalmazott gyakorlat szerint az év közben átadott, a gyorsforgalmi hálózatba újonnan becsatlakozó szakaszok használata a következő év elejétől díjköteles
- közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) pénteken az MTI kérdésére. Ismertették, hogy 2018. január elsejétől az idén év végéig elkészülő új szakaszokkal, az M85 Csornát elkerülő második és az M35 Debrecen utáni folytatásának első ütemével bővül a fizetős utak köre. Ugyanezen gyakorlat szerint vált fizetőssé a korábbi években az M43, az M85 és az M86 is - tették hozzá.
A minisztérium a díjköteles szakaszokban és a 2012 óta változatlan díjszintekben egyéb módosítást nem tervez. A matricák könnyebb, kényelmesebb beszerzése érdekében a 2018-ra szóló éves jogosultság - a tavaly bevezetett gyakorlatot követve - már decemberben megvásárolható - közölték.
A napi.hu internetes hírportál az NFM-re hivatkozva csütörtökön írta meg, hogy jövőre fizetős lesz az M85-ös Csornát elkerülő második szakasza és az M35-ös Debrecen utáni folytatásának első üteme.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 05. 07:51, szerda | Belföld
Orbán Viktor szerdán Emmanuel Macron meghívására Párizsban tárgyal a francia elnökkel
2025. Március 05. 07:49, szerda | Belföld
Idén 7 magyar cég került a Financial Times nemzetközi céges ranglistájára
Idén 7 magyar cég került arra a listára, amelyben a Financial Times (FT) Európa ezer vállalatát rangsorolja a növekedésük alapján - közölte a brit gazdasági lap kedden az MTI-vel.
2025. Március 04. 07:25, kedd | Belföld
Nagy Márton: családi adóparadicsom lesz Magyarország
Családi adóparadicsom lesz Magyarország: édesanyáknál szja-mentesség, édesapáknál pedig adókedvezmény érvényesítés - mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Facebook-oldalán közzétett videójában.
2025. Március 04. 07:24, kedd | Belföld
A banki számladíjak emelkedése elleni fellépést helyezett kilátásba a nemzetgazdasági miniszter
A banki számladíjak jelentősen emelkednek - állapította meg a közösségi médiában hétfőn megjelent bejegyzésében Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter.