Városlista
2025. április 25, péntek - Márk

Hírek

2018. Január 22. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Az üldözött keresztényekről is megemlékeznek az ökumenikus imahéten

Az üldözött keresztényekről is megemlékeznek az ökumenikus imahéten

A világszerte üldözött keresztényekről is megemlékezik az ökumenikus imahetet megnyitó vasárnapi istentisztelet - mondta a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának főtitkára vasárnap az M1 aktuális csatornán.

Fischl Vilmos ismertette: az imahét üzenete, hogy az Istennek van ereje, hatalma a világban és az emberek életén. Emellett a rendezvény minden napja külön vezérgondolatot kapott, ezek alapján minden közösség a maga szokásai és hagyományai szerint tarthatja meg az imahéthez kacsolódó programjait - tette hozzá.

A főtitkár közlése szerint a 2018-as imahét anyagát a karibi ökumenikus csoport készítette azzal a szándékkal, hogy felhívják a figyelmet a rabszolgaság modern kori formáira, hiszen annak régi intézménye, az emberi méltóságtól való megfosztás az ő térségükben még a múlt században is jelen volt.

Fischl Vilmos felidézte, hogy az ökumenikus imahét hagyománya Skóciából indult, 1740-ben egy észak-amerikai eredetű pünkösdi mozgalom imádkozott először a más felekezetűekért más felekezetekkel együtt. Az imahét ezt követően még sokáig nem évről évre ismétlődő esemény volt, de csatlakoztak ahhoz a protestánsok mellett a katolikusok, az evangélikusok, majd az ortodoxok is. Magyarországon csaknem negyedszázados múltra tekint vissza az ökumenikus imahét - tette hozzá a főtitkár.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 25. 07:41, péntek | Belföld

Folytatódik a változékony időjárás április utolsó hétvégéjén is

Folytatódik a változékony időjárás április utolsó hétvégéjén is: pénteken és szombaton többfelé kell esőre, záporra számítani, az ország nyugati részén inkább a borult ég és eső lesz a jellemző, míg keleten többórás napsüt

2025. Április 25. 07:39, péntek | Belföld

Szexuálisan bántalmazta a családjában élő nevelt gyermekeket

Többrendbeli, tizenkét és tizennyolc év alatti, a hatalma, felügyelete alatt álló gyermekek sérelmére elkövetett szexuális erőszak bűntette miatt emelt vádat a Veszprém Vármegyei Főügyészség egy 31 éves férfival szemben.

2025. Április 24. 07:35, csütörtök | Belföld

Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a meteorológia

Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a HungaroMet Zrt. szerdai Facebook-bejegyzésében.

2025. Április 23. 07:51, szerda | Belföld

A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn

A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn, mert a szó szerint világbajnok arányú magyar naperőművek dübörögtek - írta az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára kedden a Facebook-oldalán.