Városlista
2025. március 12, szerda - Gergely

Hírek

2012. Szeptember 27. 05:00, csütörtök | Kék hírek
Forrás: MTI

Börtönbüntetésre ítélte és két évre kitiltotta a faluból a bíróság a csökölyi uzsorást

Börtönbüntetésre ítélte és két évre kitiltotta a faluból a bíróság a csökölyi uzsorást

Egy év nyolc hónap börtönbüntetésre ítélte, mellékbüntetésként két évre kitiltotta a falujából a Kaposvári Városi Bíróság szerdán meghozott nem jogerős határozatában azt a 44 éves csökölyi férfit, aki különböző összegű kölcsönöket adott a hozzáforduló helybelieknek, majd a következő hónapban annak kétszeresét kérte vissza. A bíróság 857 ezer forint vagyoni kár megtérítésére is kötelezte a vádlottat.

Az ügyészség hat károsult sérelmére elkövetett uzsora-bűncselekménnyel vádolta meg Orsós Ferencet, aki 2009 és 2011 között a kétezer és húszezer forint közötti kölcsönökre 100 százalékos kamatra kötött megállapodásokkal adósait "nélkülözésbe taszította".
A korábban tíz hónapig előzetes letartóztatásban lévő vádlott a bíróságon tagadta, hogy pénzt adott volna kölcsön, mint ahogyan azt is, hogy a helybelieknek hitelre eladott élelmiszerekre és italokra - krumplit, hagymát, tyúkot, bort árult hitelbe - kétszeres felárat számított fel.
Azt mondta: az irigyei jelentették fel, mert bár ő is szociális segélyből élt, de nem szórta el a pénzt, mint mások.
A vádhatóság szerint ennek ellentmondanak a sértetti vallomások, és az is, hogy a rendőrök a vádlottnál tartott házkutatáskor találtak egy noteszt, benne egy listát az adósokról, a kölcsönökről és az eladott árukról. Az abban szereplő összegek a sértetteket igazolják, mindegyikük szociális segélyből él. A káruk összességében több mint 800 ezer forint.
Korábban a meghallgatott tanúk egyike a bírónak arra a kérdésére, hogy könnyebb-e az életük az uzsorás nélkül, azt mondta: most sokkal nehezebb, mert nincs kitől kölcsönkérni, és már segélyt sem kap.
Az ügyész három nap gondolkodási időt kért, a vádlott és védője elsődlegesen felmentésért, másodlagosan enyhítésért fellebbezett. Az ügyben jogerős határozatota Kaposvári Törvényszék hoz.

Címkék: Jog-bíróság

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 12. 06:00, szerda | Kék hírek

Figyelmeztető lövéssel állítottak meg a rendőrök egy késsel fenyegetőző nőt Budapesten

Figyelmeztető lövéssel állítottak meg a rendőrök egy késsel fenyegetőző nőt hétfőn Budapesten a Keleti pályaudvarnál, a támadót elfogták és őrizetbe vették - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség kedden az MTI-vel.

2025. Március 05. 07:47, szerda | Kék hírek

Azt is megverték Miskolcon, aki látta a verekedést

2025. Február 22. 08:20, szombat | Kék hírek

Az ügyészség 14 év fegyházat kért beismerés esetére az antifa támadások német vádlottjára

Az ügyészség 14 év fegyházbüntetés kiszabását kérte a 2023. februári, Budapesten történt antifa támadások német vádlottjára arra az esetre, ha beismeri a bűncselekmény elkövetését.