Hírek
2012. Április 19. 14:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Brüsszel igent mondott a Cora felvásárlására
Az Európai Bizottság jóváhagyta , hogy az Auchan felvásárolja a Cora áruházakat működtető Magyar Hipermarket Kereskedelmi Kft.-t.
Ezzel Magyarországon két hipermarketlánc marad, a Tesco-hálózat, valamint a jelenlegi 12 üzletét hét új áruházzal gyarapító Auchan-lánc.
Az Európai Bizottság szerint az ügylet nem korlátozza jelentős mértékben a hatékony versenyt az Európai Gazdasági Térségben vagy annak jelentős részén. A vásárlással az Auchan a későbbi terjeszkedéshez jó fekvésű telkekhez is jut későbbi békéscsabai, pécsi és kecskeméti újabb áruháznyitásokhoz. Az Auchan megerősítette, hogy tovább foglalkoztatja a Cora 2700 dolgozóját. Az egyesülés után a cég összesen 8000 embert foglalkoztat majd.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt
Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára
2025. Április 09. 07:36, szerda | Belföld
OGY - A kábítószer elleni fellépésről tárgyal a parlament
A kábítószer elleni fellépéssel kapcsolatos törvényjavaslatról tárgyal szerdán a parlament.
2025. Április 09. 07:33, szerda | Belföld
Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!
A vámháború nem akadály, megcsináljuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden.
2025. Április 09. 07:32, szerda | Belföld
Amerikai nagykövet: egy potenciális aranykor előtt állunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Egy potenciális aranykor előtt állunk az amerikai-magyar kapcsolatokban, amelynek alapját a két ország vezetői közti szoros kapcsolat adja