Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2022. Október 18. 09:10, kedd | Belföld
Forrás: OMSZ

Egy balesetet szenvedett idős nő életét mentette meg egy rendőr

Egy balesetet szenvedett idős nő életét mentette meg egy rendőr

Szarvasnál történt baleset az idős házaspárral, egy pont arra járó rendőr mentette meg az idős hölgy életét.

Szombat reggel árokba hajtott autójával az az idős házaspár, akikhez Szarvas közelébe kérték a mentők gyors segítségét.

Egy éppen arra utazó férfi látta a balesetet, így azonnal félreállt és mentőt hívott, miközben a 85 év körüli sofőr kiszállt az roncsból, 80 év körüli felesége azonban az autóban maradt és nem reagált. A segélykérés közben egy szolgálatban lévő rendőr is megállt a helyszínen, aki azonnal az asszony segítségére sietett, kiemelte a kocsiból és a telefonos utasítások alapján rögtön megvizsgálta, de már nem lélegzett.

Több egységet is riasztottak a helyszínre, köztük helikoptert is, miközben az újraélesztés lépéseire instruálta a mentésirányító a rendőrt, aki az út szélén küzdött a nő életéért.

Perceken belül helyszínre érkezett a segítség, a mentősök folytatták az életmentést, miközben a könnyebb sérüléseket szenvedett férfit is ellátták. Az időben megkezdett mellkasi nyomások végül sikerre vezetek és a beteget és férjét stabil állapotban szállíthatták kórházba a mentők.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 23. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 8. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Február 23. 08:58, vasárnap | Belföld

Bírók tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért Budapesten

A bírók és az igazságszolgáltatás függetlenségéért demonstrációt tartottak a Magyar Bírói Egyesület (MABIE) szervezésében szombaton Budapesten.

2025. Február 23. 08:54, vasárnap | Belföld

Évértékelő - Orbán Viktor: 2025 legyen az áttörés éve

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.