Hírek
2019. Október 03. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítélték a buszmegállóban várakozókra lövöldöző székesfehérvári férfi

Otthona ablakából légpuskával öt célzott lövést adott le a szemközti áruházak parkolója környékén közlekedőkre, illetve a buszmegállóban várakozókra.
Nyolc év fegyházra ítélte és nyolc évre eltiltotta a közügyektől a Székesfehérvári Járásbíróság szerdán azt a férfit, aki tavaly áprilisban - a köznyugalmat súlyosan megzavarva - székesfehérvári otthona ablakából légpuskával öt célzott lövést adott le a szemközti áruházak parkolója környékén közlekedőkre, illetve a buszmegállóban várakozókra.
A törvényszéki közlemény szerint a vádlottat lőfegyverrel visszaélés bűntettében, öt rendbeli testi sértés bűntettének kísérletében és garázdaság bűntettében mondták ki bűnösnek.
Az elsőfokú ítélet nem jogerős, azt az ügyész tudomásul vette, a vádlott és védője azonban részben felmentés, részben enyhítés érdekében fellebbezett - tették hozzá.
A vádlott engedély nélkül vásárolt meg egy légpuskát a hozzá tartozó távcsővel és lövedékekkel együtt, amelyeket az általa bérelt ingatlanban tartott, s amellyel a bűncselekményt később elkövette. A férfi által leadott lövések az egyik sértettet a jobb combján, míg a másik két kiskorú sértett egyikét a hátán, a másikat pedig a bal szeme alatt találták el.
A további célzott lövések a sértetteket nem találták el, a lövedékek mellettük a földbe csapódtak. Valamennyi sértett esetében fennállt a súlyosabb, nyolc napon túl gyógyuló sérülés kialakulásának veszélye.
A Fejér Megyei Főügyészség szerdai közleményében azt írta, hogy a Székesfehérvári Járási Ügyészség emelt vádat a lövöldöző ellen, s a bíróság a váddal egyezően bűnösnek mondta ki a férfit, valamint fenntartotta a letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 12. 07:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: elég volt, véget vetünk az indokolatlan áremeléseknek
Elég volt, véget vetünk az indokolatlan áremeléseknek - közölte a miniszterelnök kedden a közösségi oldalán.
2025. Március 12. 06:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: dróntámadás miatt fel kellett függeszteni a kőolajszállítást a Barátság vezetéken
Ukrán dróntámadás miatt fel kellett függeszteni a Magyarországra irányuló kőolajszállítást a Barátság vezetéken, a javítási munkálatok azonban már zajlanak, így még a nap folyamán újraindulhat a tranzit
2025. Március 12. 06:00, szerda | Belföld
Meteorológia: kiadós csapadék várható a héten, többfelé a havi mennyiség is leeshet
A héten - a keddivel együtt - az ország jelentős részén a márciusi havi átlagos mennyiségű, vagy azt kissé meghaladó csapadékra lehet számítani - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán kedden.
2025. Március 12. 06:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: jövő év elején a Mercedes új kecskeméti gyára is elkezdi a sorozatgyártást
A Mercedes új kecskeméti gyára is elkezdi a sorozatgyártást a jövő év elején, ezzel duplájára nő a vállalat magyarországi gyártókapacitása - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Stuttgartban.