Városlista
2025. március 6, csütörtök - Leonóra

Hírek

2012. Január 01. 15:16, vasárnap | Külföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Földrengés rázta meg Japánt

Földrengés rázta meg Japánt

Nagy erejű földrengés rázta meg Japán délkeleti partvidékét az új év első napján, de szökőár nem volt. Sérültekről vagy károkról nem érkezett jelentés.

A japán meteorológiai szolgálat és az amerikai földtani intézet egyaránt 7-es fokozatúnak minősítette a földmozgást.

7-es fokozatú földrengés rázta meg Japánt, amely központja a tengerfelszín alatt 370 kilométeres mélységben történt, Tokiótól mintegy ezer kilométerre délkeletre, az Izu-szigetek térségében. A japán hatóságok szökőárriadót rendeltek el, de néhány percre rá lefújták a riasztást.

Sérültekről és károkról egyelőre nem érkeztek hírek, s a közlekedésben sem voltak fennakadások. A földmozgás gyakorlatilag Honsú sziget egész területén, az ország 47 prefektúrája közül 23-ban érezhető volt.

Japán északkeleti partvidékét tavaly márciusban pusztító erejű földrengés rázta meg, amelyet hatalmas szökőár követett. Közel húszezer ember halt meg vagy tűnt el. Megrongálódott egy fukusimai atomerőmű, s jelentős sugárszennyezés érte a környezetet - tájékoztatott a köztévé.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: földrengés, japán

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 06. 07:20, csütörtök | Külföld

Macron: az ukrajnai béke szavatolása talán európai erők bevetését is magában foglalja majd

Az ukrajnai béke szavatolása a francia elnök szerint \"talán európai erők bevetését is magában foglalja majd\".

2025. Március 05. 07:48, szerda | Külföld

Az Egyesült Államok április 2-án bevezeti a viszonosságra alapuló vámrendszert

Az Egyesült Államok április 2-án bevezeti a viszonosságra alapuló vámrendszert - közölte Donald Trump elnök a kongresszus két háza előtt elmondott beszédében.

2025. Március 04. 07:19, kedd | Külföld

Az Egyesült Államok kedden bevezeti a különvámokat Kanadára, Mexikóra és Kínára

Az Egyesült Államok keddtől bevezeti a korábban bejelentett különvámokat Kanadával, Mexikóval és Kínával szemben - mondta Donald Trump újságíróknak a Fehér Házban.

2025. Március 03. 07:37, hétfő | Külföld

Brit miniszterelnök: Donald Trump tartós békét akar Ukrajnában

Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Donald Trump amerikai elnök tartós békét akar Ukrajnában.