Hírek
2013. Február 19. 12:30, kedd | Helyi
Gázpalack tolvajok rendőrkézen (Győr-Moson-Sopron MRFK)
A Győri Rendőrkapitányság elfogta azt a tolvajbandát, akik tavaly márciusától idén januárig több, mint ezer darab gázpalackot tulajdonítottak el Győr-Moson-Sopron megyében.
A nyomozás eredményeként a teljes bűnözői kör – a felbujtótól az elkövetőkön át az orgazdáig – rendőrkézre került. A tolvajok 31 esetben loptak gázpalackot, a bűncselekmények elkövetéséhez bérelt vagy kölcsönkért gépjárművet használtak. Az orgazda a tele palackokért 3.500,-, az üres gázpalackért 1.500,- forintot fizetett. Emellett alufelni lopás, színesfém- és szesz lopás róható a terhükre.
A házkutatás során a nyomozók egy házi készítésű gázátfejtő készüléket, több mint kétszáz darab tisztázatlan eredetű gázpalackot, hatástalanított kispuskát, több tucat kispuskalőszert és üveges szeszesitalokat foglaltak le.
A tizenkét gyanúsítottal szemben lopás, közveszélyokozás és lőfegyverrel, lőszerrel visszaélés megalapozott gyanúja miatt folyik az eljárás. Közülük hárman előzetes letartóztatásban vannak. A bűnözők a lopással több, mint 18 millió forint, a rongálással közel 900 ezer forint kárt okoztak.
Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 15. 07:44, hétfő | Külföld
Sok embert agyonlőttek egy ausztráliai strandon egy zsidók elleni terrortámadásban
Ismeretlen fegyveresek lelőttek 11 embert, sokakat pedig megsebesítettek az ausztráliai Sydney Bondi Beach nevű híres tengerparti strandján vasárnap.
2025. December 15. 07:43, hétfő | Életmód
Folytatódik a borult, párás időjárás a jövő héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb, de jellemzően borult, párás, ködös időjárás a héten is, de elsősorban a hét elején kisebb körzetekben felszakadozhat a felhőzet.
2025. December 15. 07:42, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: a befagyasztott orosz devizatartalék lefoglalása és átadása Ukrajnának a háborúba való belépés közvetlen mozdulata
Ha nincs rezsivédelem Magyarországon, alacsonyabb életszínvonal kopogtat be az ajtón - mondta Orbán Viktor a Mandiner Hotel Lentulai című műsorában vasárnap.

