Városlista
2025. március 6, csütörtök - Leonóra

Hírek

2011. Szeptember 07. 07:13, szerda | Külföld
Forrás: OrientPress

Gladiátoriskola romjaira bukkantak Ausztriában

Gladiátoriskola romjaira bukkantak Ausztriában

Osztrák régészek bejelentették, hogy Bécstől keletre egy hatalmas gladiátoriskola romjaira bukkantak, ahol az ókorban a római gladiátorokat képezhették ki.

Az ásatások ugyan még nem kezdődtek meg, a radarfelvételek alapján azonban már elkészültek az első számítógépes modellek.

A felvételek arról tanúskodnak, hogy egy egész komplexumot hoztak létre a gladiátorok számára: a területen található egy külön terület a harci kiképzésre, egy fürdő, és az iskola falain kívül egy temető is azok számára, akik az edzés során életüket veszítették - írja a BBC.

A feltételezések szerint az iskola ahhoz a virágzó római városhoz tartozhatott, amely több mint 17 évszázaddal ezelőtt virágzott a területen, és amely 50 000 embernek adhatott otthont. A város fontos kereskedelmi és katonai központ volt, amely a nyugati területek és a kelet-európai és ázsiai részek között biztosította az összeköttetést.

Az előzetes felvételek szerint az osztrák iskola méreteiben vetekedhetett az egyik legnagyobb római kiképzőközponttal, a Ludus Magnusszal. Az ásatások azonban egyelőre nem kezdődtek el, a szakemberek jelenleg a munka menetét tervezik.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: ausztria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 06. 07:20, csütörtök | Külföld

Macron: az ukrajnai béke szavatolása talán európai erők bevetését is magában foglalja majd

Az ukrajnai béke szavatolása a francia elnök szerint \"talán európai erők bevetését is magában foglalja majd\".

2025. Március 05. 07:48, szerda | Külföld

Az Egyesült Államok április 2-án bevezeti a viszonosságra alapuló vámrendszert

Az Egyesült Államok április 2-án bevezeti a viszonosságra alapuló vámrendszert - közölte Donald Trump elnök a kongresszus két háza előtt elmondott beszédében.

2025. Március 04. 07:19, kedd | Külföld

Az Egyesült Államok kedden bevezeti a különvámokat Kanadára, Mexikóra és Kínára

Az Egyesült Államok keddtől bevezeti a korábban bejelentett különvámokat Kanadával, Mexikóval és Kínával szemben - mondta Donald Trump újságíróknak a Fehér Házban.

2025. Március 03. 07:37, hétfő | Külföld

Brit miniszterelnök: Donald Trump tartós békét akar Ukrajnában

Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Donald Trump amerikai elnök tartós békét akar Ukrajnában.