Városlista
2025. március 6, csütörtök - Leonóra

Hírek

2019. December 05. 06:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Gyakorlat miatt fokozott katonai járműforgalom lesz több útszakaszon

Gyakorlat miatt fokozott katonai járműforgalom lesz több útszakaszon

Gyakorlat miatt fokozott katonai járműforgalom lesz vasárnap és hétfőn több forgalmas útszakaszon - közölte a Magyar Honvédség Altiszti Akadémia szerdán a Facebook-oldalán.

Tájékoztatásuk szerint vasárnap 8 óra és 11 óra között, valamint hétfőn 5 óra és 9 óra között gyakorlaton részt vevő katonák és technikai eszközök átcsoportosítása zajlik. Ezért megnövekedett katonai járműforgalom várható a Szentendre - 11-es főút - M0 - M5 autópálya - örkényi lehajtó - 5-ös főút - Táborfalva útvonalon.

Azt kérik, hogy az autósok a katonai járművek közelében fokozott óvatossággal közlekedjenek, mivel azok mérete és sebessége eltérhet a mindennapi közúti közlekedésben megszokottól.

"A Magyar Honvédség a vonatkozó jogszabályokat betartva arra törekszik, hogy a lehető legkisebb mértékben zavarja az állampolgárok nyugalmát" - fogalmaztak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 06. 07:58, csütörtök | Belföld

Egy hét haladékot adott a Nemzetgazdasági Minisztérium a kiskereskedelmi láncoknak

Egy hét haladékot adott a Nemzetgazdasági Minisztérium a kiskereskedelmi láncoknak, hogy önként csökkentsék a profitjukat.

2025. Március 06. 07:19, csütörtök | Belföld

Meteorológia: enyhe és nagyon száraz volt a tél

Enyhe és nagyon száraz volt a tél - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szerdán.

2025. Március 05. 07:49, szerda | Belföld

Idén 7 magyar cég került a Financial Times nemzetközi céges ranglistájára

Idén 7 magyar cég került arra a listára, amelyben a Financial Times (FT) Európa ezer vállalatát rangsorolja a növekedésük alapján - közölte a brit gazdasági lap kedden az MTI-vel.