Városlista
2025. március 5, szerda - Adorján

Hírek

2022. Május 03. 15:04, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Gyerekeket tartott félelemben és zsarolt egy díler

Gyerekeket tartott félelemben és zsarolt egy díler

Vádat emeltek egy férfi ellen, aki ismeretlen összetételű, kábító hatású anyagot árult Jánoshalmán, majd a vételár-hátralékot sokkolóval és bicskával kényszerítette ki kiskorú adósaitól

- tájékoztatta a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség kedden az MTI-t. Négyessyné Bodó Marianna helyettes szóvivő közölte: a különös visszaesőnek számító férfit minősített zsarolással, aljas indokból elkövetett könnyű testi sértéssel és kábítószer-birtoklással vádolja a Kiskunhalasi Járási Ügyészség.

A vádirat szerint a jánoshalmai férfi 2021-ben "kristály" néven a lakásán, valamint a város parkjaiban és buszmegállókban árulta kiskorú ismerőseinek a kábító hatású anyagot. Gyakran előfordult azonban, hogy vevői adósok maradtak a vételárral. Ilyenkor a férfi erőszakkal és fenyegetéssel kényszerítette ki a mielőbbi fizetést a gyermekkorú sértettektől, akiket folyamatosan félelemben tartott.

Egyik vevőjétől pénzt vagy műszaki cikket követelt, miközben a nyakához sokkolót szegezett, egy másiktól bicskával fenyegetve akarta behajtani a tartozását, majd ököllel arcon is ütötte, egy harmadikat pedig dühében testének több pontján is bántalmazott sokkolóval.

Az elfogása óta letartóztatásban lévő férfi ügyében a Kiskunhalasi Járásbíróság dönt majd.

Címkék: díler, Jánoshalma

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 04. 07:25, kedd | Belföld

Nagy Márton: családi adóparadicsom lesz Magyarország

Családi adóparadicsom lesz Magyarország: édesanyáknál szja-mentesség, édesapáknál pedig adókedvezmény érvényesítés - mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Facebook-oldalán közzétett videójában.

2025. Március 04. 07:24, kedd | Belföld

A banki számladíjak emelkedése elleni fellépést helyezett kilátásba a nemzetgazdasági miniszter

A banki számladíjak jelentősen emelkednek - állapította meg a közösségi médiában hétfőn megjelent bejegyzésében Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter.

2025. Március 04. 07:21, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a kapcsolattartás az amerikai adminisztráció és a magyar kormány között

Az amerikai adminisztráció és a magyar kormány között folyamatos a kapcsolattartás, a kommunikáció a technikai szinttől a különböző politikai szinteken át a legfelsőbb vezetői szintig

2025. Március 04. 07:19, kedd | Belföld

Letette a hivatali esküt Varga Mihály, a Magyar Nemzeti Bank új elnöke

Hétfőn a Sándor-palotában letette a hivatali esküt a Magyar Nemzeti Bank (MNB) új elnöke.