Hírek
2015. Április 13. 16:49, hétfő |
Helyi önkormányzati
Forrás: Mosonmagyaróvári Önkormányzat
HÁTRÁNYOS HELYZETŰ CSOPORTOK ESÉLYEGYENLŐSÉGÉT TÁMOGATÓ PROGRAMOK A MOSONMAGYARÓVÁRI JÁRÁSBAN
Mosonmagyaróvár Város Önkormányzata 22 millió forint támogatást nyert 100 %-os finanszírozás mellett ..
... az Új Széchenyi Terv Államreform Operatív Program keretén belül ÁROP-1.A.3 „Területi együttműködést segítő programok kialakítása az önkormányzatoknál a konvergencia régiókban” tárgyú kiíráson a „Hátrányos helyzetű csoportok esélyegyenlőségét támogató programok a Moson-magyaróvári Járásban” című ÁROP-1.A.3-2014-2014-0065 számú pályázattal.
Az ÁROP-1.A.3-2014 felhívás célja volt az egy járáshoz tartozó települések, helyi szereplők közötti területi együttműködések kialakítása és megerősítése, a társadalmi felzárkóztatást elősegítő és a helyi esélyegyenlőségi programok végrehajtásához kapcsolódó - a járásszékhely települések által ellátott - koordinációs tevékenység megvalósításával. A projekt átfogó céljai közé tartozik a modellértékű együttműködési program megvalósítása a járási településeken tevékenykedő állami, önkormányzati, civil és egyházi szervezetek és vállalkozások bevonásával.
Fontos szempont Mosonmagyaróvár járásszékhely funkciójának erősítése a koordinációs tevékenység megvalósítása révén, az esélyteremtés területén fenntartható járási partneri hálózat létrehozása és működtetése, a humán közszolgáltatások szakmai színvonalának, költséghatékonyságának és célzottságának javítása, együttműködési gyakorlatának fejlesztése a járás teljes területén. A projekt konkrét céljai közé tartozik a tudatos partnerség-építés megvalósítása a járási esélyteremtő intézményrendszer fejlesztése érdekében, bekapcsolódás a megyei együttműködési fórumba. Az igényfelmérések, tudatos programozás elvégzése során az összehangolt akciók előkészítése érdekében felkészülhetnek a partnerek a 2014-2020-as EU-s források fogadására. Az előkészítés alatt azonosított prioritási területeken konkrét partnerségi akciók kerülnek megvalósításra, amelyek a közös partnerség-építési, programozási munka mellett még jobban összekovácsolják a járási partnerséget.
Az idősellátás fejlesztése a családoknál és a szolgáltatásokban az érintett partnerek bevonásával kerül megvalósításra. A projekt része az egészségműveltség és egészségtudatosság szintjének emelése, a fogyatékkal élők társadalmi befogadásának ösztönzése.
A projekten belül az alábbi rendezvények kerülnek megrendezésre:
- 7 kerekasztal megbeszélés (a járási partnerségi találkozókon való egyeztetésekkel a járási esélyegyenlőségi programterv kidolgozása történik meg);
- 3 partnerségi és disszeminációs fórum (mely alkalmakon a projekt irányelveit meghatározó egyeztetésekre kerül sor);
- 34 akcióprogram keretében az idősek helyzetének javítása, a generációk közötti együttműködések erősítése,,
- illetve az egészségkultúra, egészségműveltség fejlesztése az óvodások és az iskolások körében a cél.
Fontos szempont a rendezvényeknél a fogyatékkal élők társadalmi integrációja.
A projekt lebonyolítása 2015. április 1. – november 30. között zajlik.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 26. 14:16, kedd | Helyi
Festménykiállítás a Huszár Gál Városi Könyvtárban
Bódi Ferenc Attila és Wolf Zsuzsanna festményeiből nyílik kiállítás a Huszár Gál Városi Könyvtár emeleti kiállítóterében december 4-én, szerdán 17 órakor.
2024. November 26. 08:03, kedd | Bulvár
A Ganxsta Zolee és a Kartel teljes tagsága színpadra áll januárban
Lory B csatlakozásával a teljes Kartel összeáll 2025. január 17-én a Ganxsta Zolee és a Kartel 30. születésnapi koncertjére a Papp László Budapest Sportarénában - közölte a szervező Live Nation hétfőn az MTI-vel.
2024. November 26. 08:02, kedd | Belföld
Orbán Viktor: jövőre reális a három százalékot meghaladó gazdasági növekedés
Reális a három százalékot meghaladó gazdasági növekedés 2025-ben Magyarországon - jelentette ki a kormányfő hétfőn Budapesten.
2024. November 26. 08:00, kedd | Belföld
A kormány szerint elégedettek a betegek az új alapellátási ügyeleti rendszerrel
Az egységes alapellátási ügyeleti rendszer 2023. februári elindítása óta meghaladta az egymilliót az ebben a formában ellátott esetek száma