Hírek
2012. November 19. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Haza és Haladás: közpénzből fedezik a CÖF Bajnait lejárató kampányát

A Haza és Haladás Egyesület alelnöke szerint a kormánypártok állnak a Civil Összefogás Fórum (CÖF) akciója mögött, amely - mint fogalmazott - egy nagyszabású lejárató kampány Bajnai Gordon volt miniszterelnök ellen, és amelyet közpénzből finanszíroznak.
Az Orbán-kormány melletti békemeneteket is szervező Csizmadia László, a CÖF szóvivője november 8-án közölte, hogy emlékeztető kampányt indítanak a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány és a hozzá csatlakozó civil szervezetek, amely a Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon vezette korábbi kormányok negatív döntéseire kívánják felhívni az emberek figyelmét.
Szigetvári Viktor, a Bajnai Gordon volt kormányfő vezette egyesület alelnöke az MTI-hez vasárnap eljuttatott közleményében azt írta, két hét sem telt el a CÖF bejelentése óta, amely szerint "néhány száz forintos adományokat várnak, hogy nagyszabású lejárató kampányt indíthassanak" Bajnai Gordon ellen, a hétvégén máris megkezdődött a köztéri kampány.
A CÖF ezek szerint nemcsak a világ leggazdagabb, hanem egyben leggyorsabb civil szervezete is: más, "halandó megrendelőnek" ugyanis lényegesen több idő kell ahhoz, hogy összegyűjtse a köztéri kampányhoz szükséges pénzt, megrendelje a felületeket, és le is gyártsa a kreatív anyagokat - vélekedett közleményében Szigetvári Viktor.
Megítélése szerint az akció mögött a kormánypártok állnak, a hirdetések költségeit pedig adóforintjaikkal - akaratuk ellenére - olyan emberek is finanszírozzák, "akik mindennapi vesztesei az Orbán-rezsimnek".
A Haza és Haladás Egyesület alelnöke a kampányt politikai hátsószándékból elkövetett karaktergyilkossági kísérletnek minősítette.
BKV-buszokon láthatók a CÖF Bajnai Gordont lejárató plakátjai - írta a Vasárnapi Hírek. A hirdetésen a békemenet honlapjának címe is látszik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 12. 07:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: elég volt, véget vetünk az indokolatlan áremeléseknek
Elég volt, véget vetünk az indokolatlan áremeléseknek - közölte a miniszterelnök kedden a közösségi oldalán.
2025. Március 12. 06:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: dróntámadás miatt fel kellett függeszteni a kőolajszállítást a Barátság vezetéken
Ukrán dróntámadás miatt fel kellett függeszteni a Magyarországra irányuló kőolajszállítást a Barátság vezetéken, a javítási munkálatok azonban már zajlanak, így még a nap folyamán újraindulhat a tranzit
2025. Március 12. 06:00, szerda | Belföld
Meteorológia: kiadós csapadék várható a héten, többfelé a havi mennyiség is leeshet
A héten - a keddivel együtt - az ország jelentős részén a márciusi havi átlagos mennyiségű, vagy azt kissé meghaladó csapadékra lehet számítani - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán kedden.
2025. Március 12. 06:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: jövő év elején a Mercedes új kecskeméti gyára is elkezdi a sorozatgyártást
A Mercedes új kecskeméti gyára is elkezdi a sorozatgyártást a jövő év elején, ezzel duplájára nő a vállalat magyarországi gyártókapacitása - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Stuttgartban.