Hírek
2014. Szeptember 11. 09:47, csütörtök |
Kék hírek
Forrás: MTI
Hűtőjében tárolt robbanóanyagot egy férfi

Otthonában, a hűtőszekrényében tárolt robbanóanyagot és robbanószert egy budapesti férfi, felfüggesztett börtönbüntetésre ítélhetik - közölte a Fővárosi Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.
A közleményben az áll: a vád szerint a most 45 éves férfi évekkel korábban megszerzett egy épületbontási területről származó, katonai célra rendszeresített TNT-szelencét, valamint több utászgyutacsot, majd ezeket VIII. kerületi lakásának hűtőszekrényében tárolta. Májusban a férfi vendégei társaságában elővette a hűtőszekrényből a robbanóanyagot és robbanószert, és azt állította, hogy azokkal akár az egész háztömböt, de legalább a szobát fel tudná robbantani.
Miután a vádlottnak nem volt hatósági engedélye, a Budapesti VIII. Kerületi Ügyészség robbanóanyaggal és robbanószerrel visszaélés bűntette miatt vádolja. A vádiratban felfüggesztett szabadságvesztés kiszabására tettek indítványt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 05. 07:47, szerda | Kék hírek
Azt is megverték Miskolcon, aki látta a verekedést
2025. Február 27. 06:00, csütörtök | Kék hírek
Az Iszlám Állam a német farsangi karneválok megtámadására szólította fel híveit
2025. Február 22. 08:20, szombat | Kék hírek
Az ügyészség 14 év fegyházat kért beismerés esetére az antifa támadások német vádlottjára
Az ügyészség 14 év fegyházbüntetés kiszabását kérte a 2023. februári, Budapesten történt antifa támadások német vádlottjára arra az esetre, ha beismeri a bűncselekmény elkövetését.
2025. Február 20. 08:03, csütörtök | Kék hírek
Vágujhelyi Ferenc: februárban debütál az adategyeztetés, a NAV új gazdaságfehérítő eszköze
Februárban indulnak a vállalkozásokat célzó, első adategyeztetések a NAV-nál, az újfajta - adózókat partnerként kezelő, transzparens - eljárással a csalárd adózók is könnyen kiszűrhetők