Hírek
2020. Július 08. 13:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Idén 19 balatoni strandon van elsősegélynyújtó szolgálat

Ezen a nyáron a Magyar Vöröskereszt ifjúsági tagozatának több mint 320 önkéntese 19 balatoni strandon részesíti elsősegélyben a bajba jutottakat.
A vöröskereszt az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében azt írta: a fiatalok a vízben és a vízparton szerzett sérüléseket látják el 12 Balaton-parti település strandjain, minden nap 10 és 18 óra között.
A karitatív szervezet a koronavírus-fertőzés megelőzésére az augusztus 23-ig tartó program ideje alatt kiemelt figyelmet fordít a Nemzeti Népegészségügyi Központ ajánlásainak betartására, így idén nemcsak elsősegélynyújtó felszerelésekkel, hanem egyéni védőfelszerelésekkel is ellátja önkénteseit - tették hozzá.
A közlemény kitér arra is, hogy tavaly csaknem háromezer esetben segítettek a fiatalok a nyaralóknak. A leggyakoribb esetek a kagyló okozta vágás, a rovarcsípés és a különböző sportsérülések voltak.
A Balatoni Elsősegélynyújtó Szolgálat 2007-es indulása óta hétszer életet mentettek, és több mint 40 000 esetben nyújtottak szakszerű segítséget a vöröskeresztes önkéntesek. Tavaly óta nemcsak a sérülések ellátását végzik, hanem a lakosságnak és az üdülő vendégeknek elsősegélynyújtási bemutatókat is tartanak. Tavaly a roadshow-kon mintegy 3500 érdeklődőnek tanították meg az újraélesztést és adták át a legfontosabb ellátási ismereteket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 08. 08:16, szombat | Belföld
Nagy Márton: küzdünk az indokolatlan árnöveléssel és az árnövelőkkel szemben
2025. Március 08. 08:15, szombat | Belföld
Kínai elektrolitgyártó Szolnokon hozza létre első európai üzemét
A KunlunChem kínai elektrolitgyártó cég Szolnokon építi fel az első európai üzemét, a negyvenmilliárd forintos beruházással százhúsz új munkahely jön majd létre -
2025. Március 07. 07:22, péntek | Belföld
Sziget: Vizuálisan és programelemeiben is megújul a fesztivál
Vizuálisan és programelemeiben is megújuló Sziget fesztivál fogadja augusztus elején a látogatókat, ami már a K-híd látványelemeiben és a megérkezés élményében is megmutatkozik - közölte a rendezvény csütörtökön az MTI-vel.
2025. Március 07. 07:13, péntek | Belföld
Tűzgyújtási tilalom lép életbe pénteken hat vármegyében
Tűzgyújtási tilalom lép életbe péntektől hat vármegyében - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) csütörtökön az MTI-vel.