Hírek
2013. November 23. 09:46, szombat |
Helyi
Forrás: Oxygen Media
Ilyen a mentők élete

Az országos mentőszolgálat 65 éves. Ebből az alkalomból a mosonmagyaróvári kirendeltségen nyílt napot tartottak. Az érdeklődők a mentősök hétköznapjaiba pillanthattak bele és ingyenes szűréseken vehettek részt.
Balesethez érkeznek a mentők és a tűzoltók. Egy autós gyalogost gázolt. A szakemberek erővágóval szabadítják ki a sofőrt. A sérültek ellátása a helyszínen megkezdődik. Szerencsére ez a megrendezett baleset, a mosonmagyaróvári mentőszolgálat nyílt napjának egyik programja volt. A nyílt nap célja, hogy a város lakói megismerkedhessenek a mentősök életével, eszközeikkel.
A rendezvényre sokan kilátogattak. Kicsik és nagyok egyaránt. A gyerekek figyelmét a színes és hangos dolgok keltik fel. Így legtöbben a mentő autókra voltak kíváncsiak. Sok mindent ki is lehetett próbálni.
Nem ez az első alkalom, hogy nyílt napot tartanak a mentők. Az időpontot mindig igyekeznek valamilyen dátumhoz kötni. Idén például 65 éves az Országos Mentőszolgálat. A bemutatók mellett egyéb programokkal is várták a szakemberek az érdeklődőket.
A nyílt nap jó lehetőség arra, hogy a városlakók megismerhessék azokat akikkel különben, csak baj esetén találkoznának.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Január 29. 09:00, szerda | Helyi
Alkotó kezek művészete kiállítás a könyvtárban
2025. február 6-án, csütörtökön 17 órától Oláh Erika zománcműves, Eisenmayer Jenő ötvös és Eisenmayer Viola vésnök munkáiból nyílik kiállítás a Huszár Gál Városi Könyvtár emeleti kiállítóterében.
2025. Április 19. 08:34, szombat | Sport
Férfi kézilabda NB I - A Veszprém otthon három góllal nyert a Szeged ellen
A címvédő Veszprém házigazdaként 36-33-ra nyert a Magyar Kupa-győztes Szeged ellen a férfi kézilabda NB I péntek esti rangadóján, ezzel matematikailag is biztossá tette helyét a döntőben.
2025. Április 19. 08:33, szombat | Bulvár
Humanoid robotokat is indítottak a pekingi félmaratonon
Huszonegy humanoid robotot is indítottak bemutatóként a több mint tízezer résztvevő mellett a szombaton Pekingben megrendezett félmaratonon. Ez volt az első alkalom, hogy robotokat is próbára tettek a 21 kilométeres távon.