Városlista
2025. december 18, csütörtök - Auguszta

Hírek

2020. Január 16. 17:06, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Ismét visszaélnek a Semmelweis Egyetem nevével egy termékreklámban

Ismét visszaélnek a Semmelweis Egyetem nevével egy termékreklámban

A Semmelweis Egyetem nevével visszaélve reklámoznak egy olyan szert, mely a prosztatagyulladás, illetve a prosztata-megnagyobbodás szinte teljes gyógyulását ígéri.

Az egyetem csütörtöki közleménye szerint az online felületen elérhető cikk hamisan azt állítja, hogy a készítményt az egyetem Urológiai Klinikáján fejlesztették ki, és azt sugallja, mintha megvásárlásra ajánlanák a terméket. A honlapon arra buzdítják a potenciális vásárlókat, hogy adják meg elérhetőségeiket a klinika hivatalos oldalán, azonban a gombra kattintva a megtévesztő honlap aloldala ugrik fel, ahol a szert lehet megrendelni.

A egyetem a visszaélés miatt megteszi a szükséges lépéseket. Azt kérik, hogy gyógyhatású készítményeket kizárólag Magyarországon engedélyezett helyről, legális forrásból, orvosukkal való konzultáció után szerezzenek be a fogyasztók. A biztonságos gyógyszervásárláshoz segítséget nyújt az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) honlapján olvasható összefoglaló - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld

Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció

2025. December 16. 07:05, kedd | Belföld

Lázár János: Magyarországon a közlekedés mindenki számára legyen alapjog

Magyarországon a közlekedésnek mindenki számára alapjognak kell lennie - hangoztatta az építési és közlekedési miniszter hétfőn délelőtt a Vas vármegyei Rábapatyon, ahol egy autóbuszmegállóban tartott sajtótájékoztatót.