Városlista
2025. március 9, vasárnap - Franciska

Hírek

2018. Szeptember 03. 16:09, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Jelentősen emelkedik az szervadományozások száma Magyarországon

Jelentősen emelkedik az szervadományozások száma Magyarországon

Jelentősen emelkedik a szervadományozások és a szervátültetések száma Magyarországon - mondta Mihály Sándor, az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) transzplantációs igazgatója az M1 aktuális csatornán hétfőn.

Az emelkedés oka az OVSZ azon programjának sikere, amelyben a lehetséges donorok felkutatásáért országszerte 18 koordinátor felel - fűzte hozzá.

Elmondta: mindenhol a világon az elhunytak közül csak az agyhalottak számítanak potenciális donornak. A koordinátorok feladata, hogy megfelelő időben értesüljenek arról, hogy mely betegek szenvednek súlyos agyi károsodásban, és megfelelő kezelést biztosítsanak számukra. Egy agyhalott szerveivel akár 6 embert is meglehet menteni - hangsúlyozta.

Évente körülbelül 140 ezer ember hal meg Magyarországon, de az agyhalál előfordulása nagyon ritka, ötszáz és ezer közé tehető éves szinten - tette hozzá Mihály Sándor.

Címkék: szeradomány, szerv

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 09. 11:08, vasárnap | Belföld

Varga Mihály: a jegybank legfőbb célja az árstabilitás fenntartása

A jelenlegi gazdasági körülmények között a jegybanknak az árstabilitás elérésére és fenntartására kell koncentrálnia

2025. Március 08. 08:15, szombat | Belföld

Kínai elektrolitgyártó Szolnokon hozza létre első európai üzemét

A KunlunChem kínai elektrolitgyártó cég Szolnokon építi fel az első európai üzemét, a negyvenmilliárd forintos beruházással százhúsz új munkahely jön majd létre -

2025. Március 07. 07:22, péntek | Belföld

Sziget: Vizuálisan és programelemeiben is megújul a fesztivál

Vizuálisan és programelemeiben is megújuló Sziget fesztivál fogadja augusztus elején a látogatókat, ami már a K-híd látványelemeiben és a megérkezés élményében is megmutatkozik - közölte a rendezvény csütörtökön az MTI-vel.