Városlista
2025. április 23, szerda - Béla

Hírek

2012. Január 19. 19:50, csütörtök | Helyi
Forrás: Oxigén Média Csoport

Jogerősen öt év börtön a testvérét halálra késelő férfinak

Jogerősen öt év börtön a testvérét halálra késelő férfinak

Jogerősen öt évi börtönre ítélte a Győri Ítélőtábla azt a férfit, aki 2009 nyarán hegyeshalmi otthonában halálra késelte öccsét.

A másodfokú fórum helybenhagyta a Győr-Moson-Sopron Megyei Bíróság ítéletét, elutasítva mind a súlyosabb büntetést kérő vádhatósági, mind a megalapozatlanság, illetve a jogos védelmi helyzet fennállása miatt kért vádlotti és védői fellebbezést. A vádlott az utolsó szó jogán is arról beszélt: megbánta, amit tett, noha védte magát, mert szabadulni akart a helyzetből, amelyben italozó, munkakerülő, agresszív öccse a nap folyamán sokadik alkalommal próbált pénzt szerezni tőle. Aznap kétszer már adott neki pénzt, most viszont - elutasítására válaszul - öccse agresszívan lépett fel, és ő attól félt, hogy testvére felkapja a konyhakést, ő ezért ragadta kézbe.

A bíró az ítélethirdetéskor hangsúlyozta: sem jogos védelmi helyzet, sem erős felindultság nem mentette a vádlott tettét, maga is közepes mértékben ittas volt, és ez is kiváltó oka kellett legyen tettének. Mint mondta, a helybenhagyott ítélet a kiszabható tétel alsó határán lévő börtönbüntetéssel sújtotta a hegyeshalmi férfit.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Január 29. 09:00, szerda | Helyi

Alkotó kezek művészete kiállítás a könyvtárban

2025. február 6-án, csütörtökön 17 órától Oláh Erika zománcműves, Eisenmayer Jenő ötvös és Eisenmayer Viola vésnök munkáiból nyílik kiállítás a Huszár Gál Városi Könyvtár emeleti kiállítóterében.

2025. Április 22. 07:59, kedd | Külföld

A Szent Péter teret díszítő virágokat egyházi intézmények és idősotthonok kapják meg

A Szent Péter teret az ünnepek alatt díszítő több mint ötvenezer virágot húsvét után egyházi intézményeknek és idősotthonoknak ajándékozzák

2025. Április 22. 07:58, kedd | Sport

MOL Magyar Kupa - Megismétlődhet a tavalyi döntő

Megismétlődhet a tavalyi finálé a labdarúgó MOL Magyar Kupában, miután a címvédő Paks és a Ferencváros is favoritként lép pályára a keddi, illetve szerdai elődöntőben.