Hírek
2011. Szeptember 15. 14:13, csütörtök |
Külföld
Forrás: MTI
Kalózok kezére került a tartályhajó

Kalózok hatalmukba kerítettek egy kőolajszállító tartályhajót szerdán a nyugat-afrikai Benin partjainál, és túszul ejtették a legénység 23 tagját - közölte a nemzetközi tengerhajózási hivatal.
A támadás a benini fővárostól, Cotonoutól 62 tengeri mérföldre történt akkor, amikor a ciprusi zászló alatt hajózó bárkáról éppen áttöltötték a nyersolajat egy Norvégiában bejegyzett tankerbe.
A fegyveres támadók megszállták a ciprusi felségjelzésű – de egy spanyol cég tulajdonában álló – hajó fedélzetét, és magukkal hurcolták a Fülöp-szigeteki matrózokból és spanyol, perui és ukrán tisztekből álló legénységet. A kalózok felszálltak a másik tanker fedélzetére is, de ezen a személyzet bezárkózott a gépházba, és megvárta, amíg a fegyveresek elmennek.
Az utóbbi időben egyre gyakoribbak a kalóztámadások a nyugat-afrikai Guineai-öbölben. A kontinens túlsó felén, a kelet-afrikai partok mentén szomáliai kalózok tartják rettegésben a hajósokat. Megfigyelők szerint ma már a nigériai és benini vizeken ugyanakkora a kalóztámadás kockázata, mint Szomália partjainál. (pr)
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld
Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese
2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében
Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.
2025. Április 10. 07:07, csütörtök | Külföld
Donald Trump 90 napra felfüggesztette a vámokat, Kínát kivéve
Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az amerikai vámok alkalmazása terén, egyben azonnali hatállyal megemelte a Kínára vonatkozó vámtételt 125 százalékra.
2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld
Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban
Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.