Városlista
2025. december 15, hétfő - Valér

Hírek

2013. Február 01. 08:18, péntek | Helyi
Forrás: Oxygen Media

Kerékpár mozgássérülteknek

Kerékpár mozgássérülteknek

Kétkerekű kerékpárokat alakít át háromkerekűvé egy Dunakiliti fiatalember. Találmányával a mozgássérülteken szeretne segíteni. A közelmúltban több díjjal is elismerték munkáját.

Dunakilitin, egy családi ház pincéjében gyártja 3 kerekűit egy helyi vállalkozó. Fülöp Zoltán mozgássérültek számára készít bicikliket. A technológiát saját maga fejlesztette ki hosszú évek alatt. Munka mellett szerzett gépészmérnöki diplomát, ami kellett ahhoz, hogy 3 kerekűekeket tervezhessen és gyárthasson. Személyes indíttatásból kezdte el annak idején építeni ezeket a szerkezeteket: édesanyja is mozgássérült. A kerékpárokat egyéni igényeknek megfelelően alakítja át. A megrendelők számára a mozgás szabadságának érzését szeretné visszaadni. Találmányával több rangos kitüntetést is szerzett már. 2011-ben Innovációs különdíjat, 2012-ben pedig Ikarosz díjat vihetett haza.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi

Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád

Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.

2025. December 14. 09:04, vasárnap | Életmód

Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben

Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben szombaton: az augusztusi hagyományos virágkarnevál téli kistestvéreként megtartott fesztiválra több ezren gyűltek össze a cívisváros központjába.

2025. December 14. 09:03, vasárnap | Belföld

MÁV: jön az éves ország- és vármegyebérlet december közepétől