Hírek
2022. Április 25. 07:00, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Késsel támadtak egy papra és egy apácára Franciaországban
Késsel támadtak egy papra, majd egy apácára is Franciaország déli részén, egy nizzai templomban - jelentette vasárnap a Nice Matin című helyi lap.
A Le Figaro című francia lapnak az ügyészség megerősítette az értesülést.
Gérald Darmanin francia belügyminiszter Twitter-üzenetben számolt be a támadásról, s azt írta, hogy a pap nincs életveszélyben, a támadót pedig elfogták és azonnal ki is hallgatták.
A 20 Minutes című helyi lap internetes híradása szerint a támadás mise közben történt, a merénylő a pap segítségére siető apácát is megsebesítette, bár a nőnek sikerült kicsavarnia a támadó kezéből a kést.
Christian Estrosi, a város polgármestere először a Twitteren, majd újságírókkal is azt közölte, hogy egyik áldozat sincs életveszélyes állapotban. A BFM francia hírtelevízió információi szerint a késszúrások a pap tüdejét érték.
A polgármester, aki azonnal a templomhoz sietett, úgy vélekedett, hogy a támadó valószínűleg zavart elméjű.
A férfi kihallgatásáról nem hoztak nyilvánosságra információkat. Annyi tudható, hogy francia állampolgár, 1991-ben született Fréjusben.
A rendőrség arra intette a helybélieket, hogy kerüljék el a katolikus templom környékét.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 22. 07:59, kedd | Külföld
A Szent Péter teret díszítő virágokat egyházi intézmények és idősotthonok kapják meg
A Szent Péter teret az ünnepek alatt díszítő több mint ötvenezer virágot húsvét után egyházi intézményeknek és idősotthonoknak ajándékozzák
2025. Április 21. 10:50, hétfő | Külföld
Húsvét hétfőn reggel elhunyt Ferenc pápa
A római katolikus egyház első latin-amerikai vezetője 88 éves korában hunyt el. A pápa halálhírét Kevin Farrell bíboros jelentette be a Vatikán televíziós csatornáján.
2025. Április 21. 08:52, hétfő | Külföld
Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen tiltakozva szombaton.
2025. Április 20. 09:11, vasárnap | Külföld
Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
Ferenc pápa kerekesszékben ülve megjelent a Szent Péter-bazilikában, és a főoltárnál imádkozott a nagyszombat esti virrasztás szertartása előtt.