Városlista
2025. március 14, péntek - Matild

Hírek

2020. Február 12. 08:31, szerda | Belföld
Forrás: infovárosok

Két autóst is durván repesztve fotóztak le az 54-esen

Két autóst is durván repesztve fotóztak le az 54-esen

Mindkét szabályszegő 300 ezer forintos büntetést és 8 büntetőpontot kapott.

A kecskeméti rendőrök az 54-es főúton ellenőrizték a sebességet a minap. Az akció során két olyan autót is bemértek, amelyek a lakott területen kívüli megengedett legnagyobb, 90 kilométeres sebességet jócskán túllépték. Az egyik 210-zel, a másik 226-tal közlekedett.

Mindkét gyorshajtó 300 ezer forint bírságot és 8 büntetőpont kapott – közölte a rendőrség.

Hozzátéve, hogy az ellenőrzések célja elsősorban a közlekedési balesetek megelőzése, a jogsértő módon közlekedők forgalomból történő kiszűrése. A sebességmérés tapasztalatai azt mutatják, hogy a járművezetők továbbra sem számolnak a gyorshajtás kimagasló baleseti kockázatával.

A rendőrség nem győzi elégszer hangsúlyozni, hogy a gyorshajtás a közúti balesetek bekövetkezésének egyik legfőbb oka. Sebesség túllépése esetén sokszorosára nő a fékút, és a vezető nem ura többé a járművének. A gyorshajtó járművezető felelőtlen magatartásával ráadásul nem csak a saját, de mások testi épségét is veszélyezteti – tették hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 14. 07:22, péntek | Belföld

Március 15. - Kövér László: a magyar szabadság íze soha nem felejthető

A magyar szabadság íze soha nem felejthető, és ahol a hősöket nem felejtik, ott mindig lesznek újak

2025. Március 14. 07:21, péntek | Belföld

A hétvégén is folytatódik a csapadékos idő és lehűlés kezdődik

A hétvégén is folytatódik a csapadékos idő, szombaton, a március 15-ei nemzeti ünnepen is országszerte várható eső, zápor, zivatar, és majd csak vasárnap csökken a csapadék esélye.

2025. Március 14. 07:19, péntek | Belföld

Március utolsó péntekén indul az idei balatoni személyhajózási szezon

Március 28-án, pénteken indul az idei, 179. személyhajózási szezon a Balatonon - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.

2025. Március 14. 07:17, péntek | Belföld

AM: eredményesek a ragadós száj- és körömfájás kapcsán megtett intézkedések

Eredményesek a magyar járványvédelmi intézkedések a ragadós száj- és körömfájás vírussal kapcsolatban, ezért az uniós országok feloldhatják a Magyarországgal szembeni behozatali korlátozásokat.