Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2019. Március 27. 05:00, szerda | Kék hírek
Forrás: police.hu

Két kutyát ölt a Sióba egy állatkínzó

Két kutyát ölt a Sióba egy állatkínzó

A Szekszárdi Rendőrkapitányság indított büntetőeljárást két rendbeli állatkínzás vétség elkövetésének gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen.

Lakossági bejelentés érkezett a rendőrségre március 24-én este, hogy egy helyi férfi a Sió kölesdi szakaszán két elpusztult kutya tetemét találta az előző napon. A Szekszárdi Rendőrkapitányság munkatársai nagy erőkkel az elkövető felkutatására intézkedtek, melynek során a helyi körzeti megbízott és az állampolgárok együttműködésével rövid időn belül megállapították az elkövető személyazonosságát.
A bűncselekmény elkövetésével gyanúsítható személyt – egy helyi férfit – március 25-én a kora délután előállítottak, és gyanúsítottként hallgattak ki, aki elszámoltatása során elismerte az állatkínzást.

Az ügyben a további eljárást a Szekszárdi Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya folytatja le.

Címkék: állatkínzás, kutya, sió

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:20, szombat | Kék hírek

Az ügyészség 14 év fegyházat kért beismerés esetére az antifa támadások német vádlottjára

Az ügyészség 14 év fegyházbüntetés kiszabását kérte a 2023. februári, Budapesten történt antifa támadások német vádlottjára arra az esetre, ha beismeri a bűncselekmény elkövetését.

2025. Február 20. 08:03, csütörtök | Kék hírek

Vágujhelyi Ferenc: februárban debütál az adategyeztetés, a NAV új gazdaságfehérítő eszköze

Februárban indulnak a vállalkozásokat célzó, első adategyeztetések a NAV-nál, az újfajta - adózókat partnerként kezelő, transzparens - eljárással a csalárd adózók is könnyen kiszűrhetők

2025. Február 17. 09:14, hétfő | Kék hírek

Egyhetes közlekedésbiztonsági ellenőrzés kezdődik

Egyhetes, európai szintű közlekedésbiztonsági ellenőrzés indul hétfőn, amely Magyarországon is elsősorban a tehergépjárművek és autóbuszok, valamint vezetőik ellenőrzésére terjed ki.

2025. Február 16. 08:58, vasárnap | Kék hírek

Rács mögött a műszaki vizsgaállomás korrupt munkatársai

A Nógrád Vármegyei Főügyészség indítványára a bíróság letartóztatott három férfit, akik majd egy éven keresztül kenőpénzeket kínálva, illetve elfogadva engedtek át a műszaki vizsgán rossz műszaki állapotú járműveket.