Városlista
2025. február 5, szerda - Ágota

Hírek

2011. Július 17. 07:21, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

Letörtük a magas cukorárat – a VM közleménye

Letörtük a magas cukorárat – a VM közleménye

A Vidékfejlesztési minisztérium július 15-i hatállyal felfüggesztette a stratégiai készlet értékesítését.

Az állami tartalékból 2 millió kilogramm cukor felszabadításáról és piacra dobásáról döntött májusban Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter.


A cél a magas cukorárak letörése volt. A piaci folyamatok azonban időközben - többek között éppen e döntés hatására - kedvező fordulatot vettek, jelentősen csökkentek a cukor árak. A stratégiai cukorkészlet eladása okafogyottá vált, éppen ezért a Vidékfejlesztési Minisztérium a 2 millió kilogrammos cukorkontingens értékesítését a mai napon felfüggeszti. A tárca a cukor árát figyelemmel kíséri és szükség esetén a mostani döntést felülvizsgálja.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 05. 07:45, szerda | Belföld

Energiaügyi Minisztérium: több mint 10 ezer kifizetésnél tart a Napenergia Plusz Program

A Napenergia Plusz Programban nyertes családok száma mára meghaladta a 21 ezret és felüknek már utaltak is a támogatásból - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) kedden a Facebook oldalán.

2025. Február 05. 07:44, szerda | Belföld

Tűz volt a Puskás Arénában

Tűz ütött ki a Puskás Arénában, a hatodik emeleten két légtechnikai berendezés égett - tájékoztatta a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivő-helyettese kedden este az MTI-t.

2025. Február 05. 07:41, szerda | Belföld

Orbán Viktor: kibővül az otthonfelújítási program úgy, hogy a nyugdíjasok is felvehessék

Van egy vidéki otthonfelújítási program családosoknak, ötezernél kisebb településeken. Ezt ki fogjuk bővíteni, úgy, hogy a nyugdíjasok is felvehessék -

2025. Február 04. 07:45, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Donald Trump teremtheti meg az új geopolitikai egyensúlyt

Trump visszatérését a politikába a kormányfő előnyösnek nevezte Magyarország számára, mivel enyhült a korábbi brüsszeli és washingtoni nyomás.