Hírek
2018. November 15. 07:31, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Már 50 halálos áldozata van a kaliforniai tűzvésznek, folyik a kutatás az eltűntek után

A kaliforniai tűzvésznek már ötven halálos áldozata van, a Nemzeti Gárda tagjai segítenek az eltűntek utáni kutatásban.
Több mint kétszáz embernek veszett nyoma a Kalifornia északi és déli részét egyaránt sújtó tűzvésznek. A hatóságok csütörtökön este hozzák nyilvánosságra az eltűntek névsorát.
Bár az északi vidékeken pusztító tüzek egy részét sikerült csillapítani, délen - Los Angeles környékén fekvő - San Bernardino megyében újabb tűzfészkek alakultak ki.
Aviva Braun, az országos meteorológiai szolgálat szakembere újságíróknak azt nyilatkozta: a légkör szennyezettsége veszélyes mértéket ért el, mivel a szél "szétterítette" a sűrű füstködöt.
Több mint nyolcezer tűzoltó küzd a lángokkal, csütörtökön San Francisco környékén és Malibunál mondták legveszélyesebbnek a helyzetet. A gazdag Malibuba vezető utak a tűzvész miatt vagy járhatatlanok, vagy elővigyázatosságból lezárták. Az ott élőknek hajókon visznek élelmiszert és ivóvizet. A hatóságok mindenkit figyelmeztettek, hogy a csapvíz fogyaszthatatlan, illetve csakis forralás után szabad főzéshez is felhasználni.
Az északi Butte megye seriffje, Kory Honea bejelentett: hat embert letartóztattak fosztogatás gyanúja miatt.
A tűzvész több károsultja feljelentést tett a Pacific Gas & Electric nevű áramszolgáltató ellen, mert úgy véli, hogy a vállalat hanyagsága okozta az első és később tovaterjedő tüzet.
A szövetségi katasztrófa-elhárítási hivatal (FEMA) vezetője, Brock Long és a természeti környezetet is felügyelő belügyi tárca vezetője, Ryan Zinke Kaliforniában tartózkodik, közben folyamatosan informálja a helyzetről a Fehér Házat. Donald Trump Twitter-bejegyzésben mondott köszönetet a tűzoltóknak és a mentésben résztvevőknek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 08. 08:17, szombat | Külföld
Donald Trump: az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában
Az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában - közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken a Fehér Házban.
2025. Március 08. 08:12, szombat | Külföld
Donald Trump szankciókat fontolgat Oroszország ellen
Donald Trump amerikai elnök Oroszország elleni pénzügyi és kereskedelmi szankciókat helyezett kilátásba az orosz katonai előrenyomulás miatt Ukrajnában - derül ki az amerikai elnök Truth-on közzétett pénteki üzenetéből.
2025. Március 07. 07:11, péntek | Külföld
Európa önállósodásáról beszéltek az EU csúcson
Európának a védelmi befektetések fokozásával önállóbbá és felelősségteljesebbé kell válnia saját védelme terén
2025. Március 06. 07:20, csütörtök | Külföld
Macron: az ukrajnai béke szavatolása talán európai erők bevetését is magában foglalja majd
Az ukrajnai béke szavatolása a francia elnök szerint \"talán európai erők bevetését is magában foglalja majd\".