Hírek
2010. Február 22. 08:59, hétfő |
Helyi
Forrás: Nyugathír
Mosonmagyaróváron a magasból mentő: modern tűzoltóautó szolgálja a kistérséget
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság visszatekintő évértékelő, és az idei esztendő fő feladatait meghatározó értekezlete keretében adták át február elején Budapesten azt az öt magasból mentő tűzoltóautót, illetve egy t
Az új jármű kulcsait Szabó Miklós polgármester és Sallai Péter együtt vették át Varga Zoltán önkormányzati minisztertől. Az autó egy sikeres pályázat révén kerülhetett végre Mosonmagyaróvárra - a 20 százaléknyi önrész pénzügyi hátterét a város meghatározó nagyságrendű szerepvállalása mellett a kistérség önkormányzatai adták össze. A 160 milliós nagytudású gépezetre számos feladat vár, hiszen a parancsnokság illetékességi területén élő emberek száma megközelíti a 74 ezret. Az ország nyugati kapujaként is emlegetett terület sajátosságai a nagy forgalmú közúti és vasúti hálózat, a dinamikusan növekvő lakásállomány, a bevásárló központok, és mind több ipari, logisztikai központ letelepedése. A működési körzetben található tíz középmagas épület (kilenc lakóház és egy kórház).
Az évtizedekig szolgáló korábbi IFA DL30-as gépezetes tolólétra legnagyobb munkamagassága nem érte el a középmagas lakóépületek legfelső használati szintjét. Az onnan történő mentésekre a megyében egyedüli, 40 km-re lévő győri, 22 éves emelőkosaras, magasból mentő gépjármű volt eddig riasztható. Az Iveco-Magirus létrája 37 méterre ér el, s mindemellett jól használható majd viharkárok elhárításánál, tűzesetek távolsági felderítésénél, sőt a mentők is segítségül hívhatják, hiszen adapterére hordágyat is lehet szerelni. Szivattyúja és 50 méteres tömlői percenként 750 liter vizet képesek a kívánt helyre juttatni, a pontosságot növeli, hogy a berendezés alsó- és felső kezelőhellyel is rendelkezik. Az autó támasztó talpait úgy alakították ki, hogy a máskülönben útban lévő parkoló járművek alá betolható legyen. A mosonmagyaróvári városközpontban heteken belül gyakran feltűnik majd, hogy a tűzoltók kipróbálhassák vele a szóba jöhető létrafelállítási helyeket.
A magasból mentő ünnepélyes üzembe helyezését a tűzoltók március elejére tervezik, ahol a meghívottak maguk is kipróbálhatják majd a korszerű eszközt. Ám addig, és azután is arra kérik a térség lakóit, hogy „tűzre, vízre vigyázzanak" , vagyis legyen gondjuk a bajok megelőzésére, hogy bármilyen sokoldalú is, de az új autóval sose kelljen éles helyzetben találkozniuk.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 15. 07:44, hétfő | Külföld
Sok embert agyonlőttek egy ausztráliai strandon egy zsidók elleni terrortámadásban
Ismeretlen fegyveresek lelőttek 11 embert, sokakat pedig megsebesítettek az ausztráliai Sydney Bondi Beach nevű híres tengerparti strandján vasárnap.
2025. December 15. 07:43, hétfő | Életmód
Folytatódik a borult, párás időjárás a jövő héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb, de jellemzően borult, párás, ködös időjárás a héten is, de elsősorban a hét elején kisebb körzetekben felszakadozhat a felhőzet.
2025. December 15. 07:42, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: a befagyasztott orosz devizatartalék lefoglalása és átadása Ukrajnának a háborúba való belépés közvetlen mozdulata
Ha nincs rezsivédelem Magyarországon, alacsonyabb életszínvonal kopogtat be az ajtón - mondta Orbán Viktor a Mandiner Hotel Lentulai című műsorában vasárnap.

