Hírek
2013. Január 28. 08:15, hétfő |
Helyi
Forrás: Oxygen Media
Nem okoz gondot a havazás
A havazás miatt egyelőre sehol sincsen komolyabb fennakadás az utakon.
Tegnap este óta a Duna vonalától keletre eső területeken szinte mindenhol esett vagy szállingózott a hó, de balesetről, nehezen járható szakaszokról nem érkezett bejelentés.
Jelenleg is folyamatosan havazik a főváros és Győr környékén, Pest, Komárom-Esztergom, Veszprém, Nógrád, Jász-Nagykun-Szolnok, Csongrád, Békés és Hajú-Bihar megye területén. Ezekben a térségekben a lehullott hó átlagos mennyisége 5-10 centiméter körüli. Az országos fő- és mellékutakon sónedves, vékony rétegben havas vagy helyenként latyakos a burkolat az északi országrészben és a Duna-Tisza közének vonalától keletre szinte mindenhol. Azért, hogy fennakadások továbbra se legyenek a közlekedésben, a közútkezelő jelenleg is csaknem 200 munkagéppel dolgozik a hóeltakarítási és síkosságmentesítési munkákon.
A közlekedők az aktuális útviszonyokról a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Útinform szolgálatánál a 06-1-336-2400-as telefonszámon vagy a társaság megyei diszpécserközpontjainál érdeklődhetnek. Elérhetőségeinket megtalálják a www.kozut.huweboldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 14. 09:04, vasárnap | Életmód
Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben
Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben szombaton: az augusztusi hagyományos virágkarnevál téli kistestvéreként megtartott fesztiválra több ezren gyűltek össze a cívisváros központjába.

