Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2018. Május 25. 05:00, péntek | Bulvár
Forrás: mti - fotó:twitter

Nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki egy spanyol rapper ellen

Nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki egy spanyol rapper ellen

Nemzetközi, európai és belföldi elfogatóparancsot adott ki Spanyolország a Valtonyc művésznéven ismert José Miguel Arenas Beltrán spanyol rapper ellen,

akinek csütörtökön kellett volna megkezdenie börtönbüntetését, amelyet dalszövegei miatt róttak ki rá.

A 24 éves mallorcai zenészt a terrorizmus, a GRAPO (Október 1-je Antifasiszta Ellenálló Csoportok) spanyol szélsőbaloldali szervezet és a Baszk Haza és Szabadság (ETA) terrorszervezet támogatása, dicsőítése, a királyi család meggyalázása, fenyegetések és rágalmazás miatt ítélték három és fél éves szabadságvesztésre.

A rapper csütörtökön azonban nem vonult be önként a börtönbe, egy nappal korábban azt írta Twitter-oldalán: "nem könnyítem meg a dolgukat, az engedetlenség jogos és kötelező a fasiszta állammal szemben".

A spanyol sajtóban megjelent információk szerint Valtonyc vélhetően elhagyta az országot és Belgiumban vagy Svájcban lehet.

Az ügy előtt országosan nem nagyon ismert zenésszel szembeni eljárás vitát indított Spanyolországban a szólásszabadságról és az alkotói önkifejezésről, amelyekre a bírósági eljárásban a rapper is hivatkozott.

Valtonyc panasszal fordult a spanyol alkotmánybírósághoz is, de beadványát elutasították.

Ellenben újabb eljárás indult ellene, mert egy koncertjén a közelmúltban azt mondta a közönségnek: "menjetek és öljetek meg egy csendőrt".

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 23. 08:52, vasárnap | Bulvár

Vatikán: Ferenc pápa állapota továbbra is kritikus, légzési rohama volt

Ferenc pápa állapota továbbra is kritikus, nincsen túl a veszélyen, hosszabb asztmás légzési rohama volt - közölte a Szentszék szombat este.

2025. Február 22. 08:19, szombat | Bulvár

Kristály Medve díjat nyert Balogh Mirjána animációja a Berlinalén

A legjobb rövidfilmnek járó Kristály Medve díjat nyerte el Balogh Mirjána Wish You Were Ear című animációja péntek este a 75. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon - közölte a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.

2025. Február 21. 08:14, péntek | Bulvár

Ferenc pápa klinikai állapota enyhe javulást mutat

Ferenc pápa klinikai állapota enyhe javulást mutat - közölte a Szentszék csütörtök este.

2025. Február 19. 07:37, szerda | Bulvár

Jókai 200 - Sulyok Tamás: Jókai a kultúra nagyja, nyelvünk mestere volt

Jókai Mór hűséges hazafi, megfontolt forradalmár volt, és a magyar kultúra nagyja, nyelvünk mestere, korszakos művek alkotója, aki az egész nemzet előtt nyitotta ki az irodalomszeretet kapuját