Hírek
2017. Október 17. 10:11, kedd |
Sport
Forrás: Hajósi Miklós
Rally: A végső felvonás!

Bár nem tervezte a Ritmus ASE párosa, Várkonyi Szabolcs és Makai Gergely, hogy részt vesz a Mitropa Kupa utolsó versenyén, a 3-Städte Rallye-n Németországban...
de miután a szlovén versenyen való kiállás után nem vettek részt az olasz versenyen, elvesztették a 3. helyüket az összetettben.
Ezt mindenképpen szeretnék visszaszerezni, így az indulás mellett döntöttek.
Várkonyi Szabolcs:
Nem volt tervben ez a verseny, Porecben szerettünk volna indulni, mivel azt a versenyt nagyon szeretem, de mivel az semmibe nem számít bele, és visszacsúsztunk az 5. helyre a Mitropa Kupában, ezért ez volt a logikus döntés. Nem bántam meg, megnézve sok külső és belső felvételt, nagyon tetszenek a pályák és úgy látom eléggé tempósak a Mitsubishinek. Bár az 1. napi pályákról, amik Ausztriában lesznek, nem találni semmit a neten, viszont az a jó benne, hogy ez mindenkinek új lesz, még soha nem volt. Ráadásul lehet, hogy itt dől el a verseny, mivel a 18 km-esen sötétben is megyünk. 2. nap két körgyors is lesz, így azt valószínűleg nem lesz nehéz feldolgozni és a videók alapján nekem a nagyon kedvelt Ypres Rallye pályáihoz hasonlít, csak tükörsima aszfalttal. Elég kevés időt adnak a tréningezésre, remélem, mindenki betartja az új pályákon is és akkor van esélyünk jó helyezésre. Nagyon komoly a mezőny, 150 nevező, 10 R5-el, úgyhogy komoly feladat lesz a top 10-ben végezni, de az elsődleges cél a Mitropában az első 3-ban végezni.
Makai Gergely:
Az utolsó versenyre maradt a döntés, hogy sikerül-e megszerezni az év végi abszolút 3.helyet a MitropaCup értékelésben. Kipihenten és maximális felkészültséggel várom a rajtot. Szeretném ha jó hangulatban, gyors és pontos versenyzéssel a dobogóra állva búcsúzhatnánk az idei évtől. Németországban eddig csak WRC futamokon jártam, a szervezés mindig nagyon jó, gondolom erre most sem lesz panasz. Tempós pályák várnak ránk, ami a magyar versenyen kedvezett nekünk és az R4-es versenyautónak, bizakodva várjuk így most ezt a versenyt!
Támogatóink segítségét köszönjük: Hetech Trend, Vasút Komplett, Droidx, GDP Guru, Autoflex Ker., Villumen, Airvent, Carwax, Di-Fer csoport, ZFW Hortiservice, Sütödetech, VPT Group, ATRA Kft., KÉK - PTI Kft., Sun&Fun Holidays.
Fotó: Ritmus ASE
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 09. 11:05, vasárnap | Sport
Fedettpályás Eb - Molnár Attila rajt-cél győzelemmel aranyérmes 400 méteren
Molnár Attila fantasztikus futással, 45.25 másodperces eredménnyel megnyerte a férfi 400 métert szombaton az apeldoorni fedettpályás atlétikai Európa-bajnokságon, ezzel sportág 17. magyar aranyát nyerte tető alatti Eb-n.
2025. Március 07. 07:27, péntek | Sport
Férfi kézilabda BL - Hazai vereséggel zárta a csoportkört a Veszprém
A csoportgyőztesként negyeddöntős Veszprém 33-32-re kikapott a vendég német Füchse Berlintől a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában, csütörtökön.
2025. Március 06. 07:56, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - Szoboszlaiék egygólos győzelmet arattak Párizsban
A Szoboszlai Dominikot is foglalkoztató Liverpool Harvey Elliott 87. percben szerzett góljával 1-0-ra nyert a Paris Saint-Germain vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, a párharc szerdai első mérkőzésén.
2025. Március 05. 07:50, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - Az Arsenal fél lábbal a nyolc között, Real-siker a madridi derbin
A Real Madrid kedden 2-1-re legyőzte városi riválisát, a vendég Atléticót a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.