Városlista
2025. március 14, péntek - Matild

Hírek

2015. Október 21. 07:53, szerda | Külföld
Forrás: MTI - fotó: illusztráció

Robbanószereket gyártó üzem robbant fel Kelet-Kínában

Robbanószereket gyártó üzem robbant fel Kelet-Kínában

Kilenc embert nem találnak, miután szerda reggel felrobbant egy polgári hasznosítású robbanószereket gyártó üzem Kelet-Kínában, az első jelentések szerint a balesetnek két sérültje van.

A detonáció, amelynek okát még nem ismerik, a Santung tartományi Pingji megyében történt, a Tinpao vegyipari vállalkozás telephelyén - számolt be a Hszinhua hírügynökség. A cég 1958 óta foglalkozik robbanószerek gyártásával.
Kínában rendszeresek a halálos áldozatokkal járó, többnyire gondatlanság okozta üzemi, raktárépületi robbanások, tüzek. A múlt hónapban az északi Tiencsinben kapott lángra és robbant fel egy vegyianyagraktár, amely nem rendelkezett a szükséges engedélyekkel.

Augusztusban több mint 170 áldozata volt egy pusztító erejű robbanássorozatnak, amely ugyancsak Tiencsinben egy szintén vegyi anyagok raktáraként használt épületben keletkezett.

Címkék: kína, robbanás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 12. 06:00, szerda | Külföld

Ursula von der Leyen: az illúziók korszaka véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért

Az illúziók korszaka most véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért: nem a távoli jövőben, hanem azonnal, nem fokozatosan, hanem a helyzet által megkövetelt merészséggel -

2025. Március 08. 08:17, szombat | Külföld

Donald Trump: az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában

Az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában - közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken a Fehér Házban.

2025. Március 08. 08:12, szombat | Külföld

Donald Trump szankciókat fontolgat Oroszország ellen

Donald Trump amerikai elnök Oroszország elleni pénzügyi és kereskedelmi szankciókat helyezett kilátásba az orosz katonai előrenyomulás miatt Ukrajnában - derül ki az amerikai elnök Truth-on közzétett pénteki üzenetéből.

2025. Március 07. 07:11, péntek | Külföld

Európa önállósodásáról beszéltek az EU csúcson

Európának a védelmi befektetések fokozásával önállóbbá és felelősségteljesebbé kell válnia saját védelme terén