Hírek
2012. Február 29. 14:01, szerda |
Életmód
Forrás: OrientPress
Szabályoznák az elektromos cigaretták piacát

Már vizsgálja az egészségügyi államtitkárság, hogy hogyan szabályozhatja az elektromos cigaretták piacát.
Szócska Miklós egészségügyi államtitkár azt mondta, óvatosan, megfontoltan fognak lépni ezen a területen, de lépni kell, mert a nikotin gyógyszerként engedélyezett hatóanyag, így forgalmazni csak a gyógyszer-hatóság által kiadott forgalomba-hozatali engedély birtokában lehet – számolt be róla az Inforádió.
Az elektromos cigaretták árusítói eddig nem kezdeményezték, hogy a patronokat gyógyszerként hozhassák forgalomba. Szócska Miklós szerint a cégek kihasználják a joghézagot. A szükséges vizsgálatokat követően, gyógyszerként forgalomba hozva feltehetőleg csak a jelenleginél drágábban juthatnának a fogyasztók az elektromos cigarettákhoz. Az Egészségügyi Világszervezet hivatalos állásfoglalása szerint nem áll rendelkezésre elég adat ahhoz, hogy a termék ajánlható legyen a dohányzásról való leszokás megkönnyítésére.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 06. 07:18, csütörtök | Életmód
Káel Csaba: a Hunyadi sorozat nagy előrelépés a magyar mozgóképágazatban
A Hunyadi sorozat nagy lépés előre a magyar mozgóképágazatban - hangsúlyozta Káel Csaba, a magyar mozgóképipar fejlesztéséért felelős kormánybiztos a produkció sajtótájékoztatóján szerdán Budapesten.
2025. Március 05. 07:52, szerda | Életmód
Hamarosan meghirdetik a szociálistüzelőanyag-pályázatot
Hamarosan meghirdetik a szociálistüzelőanyag-pályázatot, hogy az önkormányzatok legkésőbb április 30-ig tudjanak pályázni az idei támogatásra.
2025. Március 03. 07:35, hétfő | Életmód
Oscar-díj - Az Anora nyerte el a legjobb film díját
Sean Baker Anora című alkotása nyerte el a legjobb film, a produkció főszerepét alakító Mikey Madison pedig a legjobb színésznő Oscar-díját a vasárnap Los Angelesben megrendezett 97. Oscar-gálán.
2025. Március 02. 08:08, vasárnap | Életmód
Vatikáni közlemény: Ferenc pápa egészségi állapota stabil maradt
Ferenc pápa egészségi állapota stabil maradt - közölte a Szentszék az orvosok véleménye alapján szombaton.