Városlista
2025. március 14, péntek - Matild

Hírek

2016. Szeptember 21. 17:56, szerda | Sport

Tihanyi Sándor és a Nemzetközi Csapatverseny!

Tihanyi Sándor és a Nemzetközi Csapatverseny!

Salakmotor - Nemzetközi Csapatverseny 2016.09.24. Debrecen
Szombaton, szeptember 24-én újra felbőgnek a motorok a Debrecen Speedway SE Salakmotor pályáján debrecenben a gázvezeték úton.

Tihanyi Sándor salakmotor versenyzőt kérdezem a szombati futamok előtt.

Debrecen Város nagydíján a legjobb magyar voltál. Miként sikerült ezt a címet megszerezni?

- Az első négy futamomban a saját motorommal tudtam menni, ami nagyon jól fel lett készítve Vaskó Norbert segítségével. Ugyanis ő rakta össze a blokkot, ami nagyon jól sikerült. Azt tudom mondani, hogy a pályafutásom alatt Simon Miklós idejében volt ilyen jó motorom. Most ez nagyon ütős volt a blokk, hála Istennek.
Az első futamban Jurica Pavliccal és Józsikával rajtoltam el. Ott mindjárt futamot tudtam nyerni, én lepődtem meg a legjobban hogy mit keresek elől. Utána az ötödik futamig jól tudtam motorozni, aztán motort kellet cserélni. Az ötödik futamban tartalék motorral mentem be, ami gyengének bizonyult.

Edzés nélkül vállaltam el ezt a versenyt, nem szerettem volna kihagyni. Úgy érzem nagyon jól motoroztam, élveztem a verseny minden percét.

Hét szlovák versenyzővel fogtok megküzdeni tizenöt futamban. Milyenek az esélyeitek a szlovák fiúkkal szemben?

- Nagyon őszinte leszek, nem ismerem őket. Zsarnovicai versenyzők, nem tudom az ő erőviszonyukat
Nálunk Vida Szabolcs tért vissza a versenyzéshez, de még nem sokat edzett. Tőle nem tudjuk, hogy mennyit lehet követelni. Szépen motorozik az edzéseken, nagyon jó versenyző. Nem tudni a versenyláz mit hoz ki majd belőle. Józsika sajnos a legutolsó bukásának a nyomait nyögi. Fáj neki a dereka és az oldalbordája.
A hazai pálya előnyét szeretnénk kihasználni.

Korábban megmérkőztetek már a szlovák csapattal, ha igen milyen eredménnyel?

- Nem, még soha nem volt ilyen. Ez egy barátságos mérkőzés lesz. Nincs tétje a versenynek, ezért jobb hangulatú verseny lesz, de ettől még szoros lehet a küzdelem.

Ez az év utolsó Debrecenben megrendezendő versenye lesz?

- Igen, a verseny végén a nyílt napnak megfelelően, közönségmotoroztatást végeznek majd a magyar fiúk. Felnőtteket és gyerekeket egyaránt meg fognak motoroztatni. Körözgetünk majd a pályán, hogy érezzék a salakmotorozás élményét.
Támogatóim segítségét köszönöm: Pelei Csaba - Racing-Autóalkatrész, Don Pedro Pizzéria - Nagy Zsolt, Debreceni Speedway SE., és természetesen a közeli barátaimnak is!

- Hajósi Miklós -

Címkék: Salakmotor

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 13. 07:56, csütörtök | Sport

Premier League - A liga honlapja szerint Kerkez Európa egyik legjobb szélső védője lehet

Kerkez Milos, a Bournemouth magyar válogatott labdarúgója \"útban van afelé, hogy Európa egyik legjobb szélső védője legyen\" - írta elemzésében a Premier League honlapja.

2025. Március 13. 07:42, csütörtök | Sport

Bajnokok Ligája - Negyeddöntőben a címvédő Real Madrid

A címvédő Real Madrid ugyan 1-0-ra kikapott az Atlético Madrid otthonában, a tizenegyespárbajban mégis kiharcolta a továbbjutást a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjéből.

2025. Március 11. 14:23, kedd | Sport

Kermor Motorsport: Bonus Cup és CEE1 gokartos Versenyhétvége Jesoloban.

Íme a versenyzői beszámolók…

2025. Március 11. 07:47, kedd | Sport

Nemzetek Ligája - Dárdai Bence és Tóth Alex először a keretben

Először kapott meghívást a magyar labdarúgó-válogatott keretébe a VfL Wolfsburgban futballozó Dárdai Bence és a ferencvárosi Tóth Alex.