Hírek
2019. Május 02. 13:15, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több mint 96 százaléka felvételt nyert a nyolcadikosoknak

A nyolcadik osztályos diákok 96,5 százaléka felvételt nyert valamilyen középfokú oktatási intézménybe – közölte az Oktatási Hivatal (OH) csütörtökön az MTI-vel.
A hivatal tájékoztatása szerint idén több mint 95 ezer tanuló, 81 769 nyolcadik, 8340 hatodik és 5230 negyedik évfolyamos diák felvételizett középfokú intézménybe.
Az általános felvételi eljárásban a nyolcadikosok 96,5 százaléka (78 887 diák) nyert felvételt valamely középfokú iskolába. A felvettek 76,4 százaléka (60 265 diák) az első helyen, 93,4 százaléka (73 670 diák) az első három helyen megjelölt területek egyikén folytathatja tanulmányait.
A tanulók 36,4 százaléka (28 738 diák) gimnáziumi, 39,5 százaléka (31 157 diák) szakgimnáziumi, 22,3 százaléka (17 593 diák) szakközépiskolai, 1,4 százaléka (1088 diák) szakiskolai, 0,4 százaléka (311 diák) pedig készségfejlesztő iskolai tanulmányi területre jutott be – ismertették.
A 6 évfolyamos gimnáziumba felvettek száma 4680, közülük 3900 tanulót (83,3 százalék) az általa elsőnek megjelölt helyre vettek fel; 8 évfolyamos gimnáziumba 3146-an jutottak be, közülük 2850-an (90,6 százalék) tanulhatnak tovább az elsőnek megjelölt helyen.
A középiskolák április 30-ig értesítették a tanulókat jelentkezésük elfogadásáról vagy elutasításáról; ezzel véget ért a középfokú felvételi eljárás általános szakasza.
Az általános felvételi eljárásban fel nem vett nyolcadik évfolyamos tanulók száma 2882, a jelentkezést benyújtók 3,5 százaléka. Nekik május 6-án kezdődik a rendkívüli felvételi eljárás.
Az Oktatási Hivatal várhatóan május első felében teszi közzé honlapján (oktatas.hu) azoknak az intézményeknek a listáját, amelyek a felvettek alacsony száma miatt rendkívüli felvételi eljárást írnak ki. Az érintett diákok közvetlenül a középiskolákban jelentkezhetnek – közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 10. 10:29, hétfő | Belföld
Mától folyamatosan érkeznek a gépjárműadós határozatok
A befizetési határidő április 15. A több, mint 3,3 millió érintett közül elsőként azok kapják meg a határozatot, akik letöltötték a NAV-Mobilt.
2025. Március 10. 07:39, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna uniós tagsága összedönti az európai gazdaságot, ezért ennek nem szabad megtörténnie!
Ukrajna uniós tagsága összedönti az európai gazdaságot, ezért ennek nem szabad megtörténnie - véli a miniszterelnök.
2025. Március 10. 07:36, hétfő | Belföld
Több hullámban eső érkezik a héten
Változékony idő várható a jövő héten és több hullámban kell esőre készülni, a szél pedig gyakran lesz élénk, olykor erős, viharos. A hőmérséklet csúcsértéke 20 Celsius-fok körül alakul
2025. Március 09. 11:08, vasárnap | Belföld
Varga Mihály: a jegybank legfőbb célja az árstabilitás fenntartása
A jelenlegi gazdasági körülmények között a jegybanknak az árstabilitás elérésére és fenntartására kell koncentrálnia