Városlista
2025. március 6, csütörtök - Leonóra

Hírek

2019. November 28. 16:09, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Több mint negyedmillió magyar ad rendszeresen vért

Több mint negyedmillió magyar ad rendszeresen vért

Több mint 250 ezren adnak rendszeresen vért Magyarországon - mondta el Nyitrai Zsolt miniszterelnöki megbízott csütörtökön egy a Facebook-oldalán közzétett videóban.

A miniszterelnöki megbízott november 27-e, a véradók napja alkalmából azt mondta, naponta mintegy 1600 véradásra van szükség ahhoz, hogy az ellátás biztonságos legyen.

"A véradás egy nemes és önzetlen cselekedet. Egy véradással akár három életet is megmenthetünk" - hangsúlyozta, hozzátéve, mindenkit arra biztat - különösen a fiatalokat -, hogy vegyenek részt az akcióban.

A videóban megszólalt Nagy István agrárminiszter is, aki úgy fogalmazott, a mai világban különösen fontos, hogy az emberek kinyújtsák a kezüket egymás felé, s mivel vért adni nyújtott kézzel kell, ez nemcsak életet menthet, de szimbolikus is.

Címkék: önkéntes, vér, véradás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 06. 07:58, csütörtök | Belföld

Egy hét haladékot adott a Nemzetgazdasági Minisztérium a kiskereskedelmi láncoknak

Egy hét haladékot adott a Nemzetgazdasági Minisztérium a kiskereskedelmi láncoknak, hogy önként csökkentsék a profitjukat.

2025. Március 06. 07:19, csütörtök | Belföld

Meteorológia: enyhe és nagyon száraz volt a tél

Enyhe és nagyon száraz volt a tél - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szerdán.

2025. Március 05. 07:49, szerda | Belföld

Idén 7 magyar cég került a Financial Times nemzetközi céges ranglistájára

Idén 7 magyar cég került arra a listára, amelyben a Financial Times (FT) Európa ezer vállalatát rangsorolja a növekedésük alapján - közölte a brit gazdasági lap kedden az MTI-vel.