Városlista
2025. március 6, csütörtök - Leonóra

Hírek

2021. Május 15. 08:25, szombat | Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Tüzifát koboztak el a kereskedőktől az ellenőrök

Tüzifát koboztak el a kereskedőktől az ellenőrök

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) ellenőrei csaknem 1400 köbméter tűzifát koboztak el két kereskedőtől, egy másik piaci szereplő tevékenységét pedig egy hónapra felfüggesztették

- közölte a hatóság pénteken az MTI-vel. A tájékoztatás szerint az érintett kereskedők nem vezettek megfelelő nyilvántartást, így nem tudták igazolni a fatermékek eredetét.

Kifejtették, a hatóság ellenőrei helyszíni vizsgálaton észlelték, hogy egy nagykanizsai és egy hodászi telephelyen jóval több fa van, mint a nyilvántartásban, valamint a bemutatott eredetigazoló dokumentumokban, ezért a két kereskedőtől összesen 1400 köbméter tűzifát koboztak el.

Az olasz tulajdonosi hátterű nagyatádi piaci szereplőnek, mint a faanyag első forgalomba hozójának a termékek eredetét szigorúbban kellett volna ellenőriznie, mint egy átlagos kereskedőnek. A cég többszöri szóbeli egyeztetés, valamint az eljárási bírság ellenére sem tudta hitelt érdemlően bizonyítani, hogy kötelezettségeit teljesítette, ezért a hatóság egy hónapra felfüggesztette a tevékenységét.

Általános tapasztalat, hogy a faanyag kereskedelem felügyeleti rendszerének bevezetését követően nagyon sokan bejelentkeztek a Nébih nyilvántartásába, és megkezdték a jogszabályi követelményekhez való alkalmazkodást. Az önkéntes jogkövetési hajlandóság azonban az utóbbi időben alább hagyott, így a faanyag eredetének nyomon követhetőségét a telephelyi nyilvántartásban több helyen már nem biztosítják. A Nébih ellenőrei ezért 2021-ben kiemelten ellenőrzik a faanyag eredetének igazolását szolgáló két alapvetően fontos dokumentumot, a szállítójegyeket és a telephelyi nyilvántartást - tájékoztatott a Nébih.

Címkék: ellenőrzés, tűzifa

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 05. 07:47, szerda | Kék hírek

Azt is megverték Miskolcon, aki látta a verekedést

2025. Február 22. 08:20, szombat | Kék hírek

Az ügyészség 14 év fegyházat kért beismerés esetére az antifa támadások német vádlottjára

Az ügyészség 14 év fegyházbüntetés kiszabását kérte a 2023. februári, Budapesten történt antifa támadások német vádlottjára arra az esetre, ha beismeri a bűncselekmény elkövetését.

2025. Február 20. 08:03, csütörtök | Kék hírek

Vágujhelyi Ferenc: februárban debütál az adategyeztetés, a NAV új gazdaságfehérítő eszköze

Februárban indulnak a vállalkozásokat célzó, első adategyeztetések a NAV-nál, az újfajta - adózókat partnerként kezelő, transzparens - eljárással a csalárd adózók is könnyen kiszűrhetők