Városlista
2025. március 13, csütörtök - Krisztián, Ajtony

Hírek

2013. Július 26. 08:49, péntek | Külföld
Forrás: MTI

Újabb áldozatai vannak a földcsuszamlásoknak Északnyugat-Kínában

Újabb áldozatai vannak a földcsuszamlásoknak Északnyugat-Kínában

Összesen tizenhárom embert temetett maga alá két földcsuszamlás Északnyugat-Kínában, ahol a nem szűnő eső miatti másodlagos katasztrófák hetek óta szedik áldozataikat - számolt be pénteken a Hszinhua hírügynökség.

A Kanszu tartomány Tiensuj városához tartozó településen helyi idő szerint a reggeli órákban történt hegyomlás, a mentők kilenc embert próbálnak kiásni a sáros föld és sziklatörmelékek alól.
A szomszédos Jungkuang faluban körülbelül fél órával később négy ember eltűnt egy másik földcsuszamlás során.
A térségben az árvizek miatt alig, vagy egyáltalán nem járhatóak az utak, ezért az érintett helyszínek megközelítése is gond - közölték a helyi hatóságok.

Címkék: földrengés, kína

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 12. 06:00, szerda | Külföld

Ursula von der Leyen: az illúziók korszaka véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért

Az illúziók korszaka most véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért: nem a távoli jövőben, hanem azonnal, nem fokozatosan, hanem a helyzet által megkövetelt merészséggel -

2025. Március 08. 08:17, szombat | Külföld

Donald Trump: az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában

Az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában - közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken a Fehér Házban.

2025. Március 08. 08:12, szombat | Külföld

Donald Trump szankciókat fontolgat Oroszország ellen

Donald Trump amerikai elnök Oroszország elleni pénzügyi és kereskedelmi szankciókat helyezett kilátásba az orosz katonai előrenyomulás miatt Ukrajnában - derül ki az amerikai elnök Truth-on közzétett pénteki üzenetéből.

2025. Március 07. 07:11, péntek | Külföld

Európa önállósodásáról beszéltek az EU csúcson

Európának a védelmi befektetések fokozásával önállóbbá és felelősségteljesebbé kell válnia saját védelme terén