Hírek
2022. Március 11. 11:52, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Újabb terület bevételéről számolt be az orosz hadsereg

Volnovaha ukrajnai város bevételéről számolt be pénteki hadijelentésében Igor Konasenkov vezérőrnagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője.
Konasenkov szerint a járásközpontot a donyecki "népköztársaság" erői "szabadították fel". Volnovaha a háború előtt 21 ezer lakosú település volt, a városban korábbi jelentések szerint súlyos károk keletkeztek.
A tábornok szerint a szakadár hadsereg még három települést az ellenőrzése alá vett, és szorosabbra vonta Mariupol ostromgyűrűjét. Azt mondta, az orosz haderő nagy hatótávolságú precíziós fegyverekkel üzemképtelenné tette a lucki és az ivano-frankivszki katonai repülőteret. Beszámolt továbbá újabb három ukrán Mi-24-es helikopter és nyolc, pilóta nélküli légijármű - köztük öt Bayraktar -, valamint 107 katonai objektum megsemmisítéséről.
Összesítése szerint a háború kezdete óta az ukrán fegyveres erők a katonai infrastruktúra 3213 létesítményét, 98 repülőgépet, 118 pilóta nélküli légijárművet, 1041 harckocsit és más páncélozott harcjárművet, 113 rakéta-sorozatvetőt, 389 tüzérségi ágyút és aknavetőt, valamint 843 darab speciális katonai járművet vesztettek.
A Volnovaha elfoglalását megelőzően kiadott közleményében az orosz védelmi tárca közölte, hogy a körülvett ukrán városokból péntek reggeltől 14 humanitárius folyosó megnyitását javasolta, amelyek közül Kijev háromba egyezett bele. A minisztérium kifogásolta, hogy az ukrán fél szerinte elutasította az orosz és fehérorosz területekre vezető utat.
A tájékoztatás szerint a civilek és a külföldi állampolgárok evakuálására vonatkozó javaslatok Kijevre, Csernyihivra, Szumira, Harkivra, Enerhodarra, Volnovakára, és Izjumra vonatkoztak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 04. 07:19, kedd | Külföld
Az Egyesült Államok kedden bevezeti a különvámokat Kanadára, Mexikóra és Kínára
Az Egyesült Államok keddtől bevezeti a korábban bejelentett különvámokat Kanadával, Mexikóval és Kínával szemben - mondta Donald Trump újságíróknak a Fehér Házban.
2025. Március 03. 07:37, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: Donald Trump tartós békét akar Ukrajnában
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Donald Trump amerikai elnök tartós békét akar Ukrajnában.
2025. Március 02. 08:03, vasárnap | Külföld
Az amerikai külügyminiszter bocsánatkérésre szólította fel Volodimir Zelenszkijt
Az amerikai külügyminiszter bocsánatkérésre szólította fel Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt a Fehér Házban Donald Trump amerikai elnökkel kialakult nyilvános vitát követően.
2025. Március 01. 08:09, szombat | Külföld
Donald Trump szerint az ukrán elnök nem kész békét kötni, véget ért a találkozó a Fehér Házban
Gyakorlatilag összevesztek Zelenszkijjel.