Városlista
2025. április 9, szerda - Erhard

Hírek

2015. Január 22. 11:33, csütörtök | Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság

Vádemelési javasat a táskatolvaj ellen

Vádemelési javasat a táskatolvaj ellen

A gyanúsított az internetes társkeresőn megismert lány táskáját az első találkozásukkor eltulajdonította.

A Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság lopás vétség gyanúja miatt rendelt el nyomozást ismeretlen tettes ellen, aki egy 23 éves lány táskáját eltulajdonította. A feljelentő elmondta, két hetes internetes levelezés után 2014. augusztus 12-én délután Mosonmagyaróváron találkozott a társkeresőn megismert férfival, aki becenéven mutatkozott be. A kiserdőben sétáltak, beszélgettek, később a férfi megkérdezte tőle, viheti-e a táskáját. A sértett ezt figyelmességnek vette és engedte. A keskeny erdei úton elől ment a lány, mögötte haladó partnere a táskájával együtt eltűnt.

A mosonmagyaróvári rendőrök a lopással gyanúsítható férfit azonosították és gyanúsítottként hallgatták ki. A 34 éves dunaújvárosi illetőségű férfi először tagadta, hogy találkozott a lánnyal, a terhére rótt bűncselekményt az elétárt bizonyitékok hatására ismerte be. A pénzt és az értékeket eltulajdonította, a női válltáskát a kukába dobta.

A Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság a 34 éves dunaújvárosi férfi ellen lopás vétség megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást lezárta, az ügy iratait vádemelési javaslattal küldte meg a Mosonmagyaróvári Járási Ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Január 29. 09:00, szerda | Helyi

Alkotó kezek művészete kiállítás a könyvtárban

2025. február 6-án, csütörtökön 17 órától Oláh Erika zománcműves, Eisenmayer Jenő ötvös és Eisenmayer Viola vésnök munkáiból nyílik kiállítás a Huszár Gál Városi Könyvtár emeleti kiállítóterében.

2025. Április 09. 07:39, szerda | Bulvár

Megnyitották a BMW debreceni \"tehetség gyárát\"

TalentFactory - \"tehetség gyár\" - kezdte meg a működését a BMW Group Gyár Debrecen duális szakképzési programja keretében - jelentették be a gyár és a város vezetői sajtótájékoztatón kedden a helyszínen.

2025. Április 09. 07:38, szerda | Életmód

Csökkent az infláció

NGM: jelentős hatása van az árréscsökkentésnek: az infláció már márciusban 4,7 százalékra esett.