Hírek
2015. Július 13. 08:25, hétfő |
Helyi
Forrás: Operatív Program
Városunkban indult a hazai fröccsöntőgép-gyártás
A WITTMANN Kft. fejlesztésével Mosonmagyaróváron indult el a magyarországi fröccsöntőgép-gyártás.
A WITTMANN Robottechnikai Kft. 474 millió forintot meghaladó összköltségű projektje során Magyarországon egyedülálló, fröccsöntőgép-gyártás elindításához szükséges csarnoképítést és gépbeszerzést valósított meg. A mosonmagyaróvári társaság a „Telephelyfejlesztés és ipartelepítés a területi kohézióért” című konstrukció keretében 142,27 millió forint vissza nem térítendő uniós támogatást nyert el a fejlesztéshez.
A WITTMANN Robottechnikai Kft. 1997 óta a WITTMANN Csoport robotjainak és temperáló berendezéseinek fontos gyártóbázisa. A mosonmagyaróvári cég lineáris robotokat gyárt, melyekkel a világon piacvezetőnek számít.
A vállalatcsoport ezen kívül átfolyás-szabályozókat, temperálókat, darálókat, granulátum-szárítókat, központi anyagellátó rendszereket készít, de szállít komplex műanyagipari berendezéseket, sőt teljesen automatizált gépsorokat is. Termékeiket a műanyagipar hasznosítja az autó-, a csomagolóanyag gyártásban, elektronikában, a gyógyszer- és élelmiszeriparban. A Wittmann-Battenfeld cégcsoport a világon egyedüliként képes komplett megoldásokat kínálni a műanyagfröccsöntés területén.
A Társaság üzleti filozófiájában hangsúlyos szerepe van az innováció mellett a minőségnek, az értékesítésnek és a szervizháttérnek is. A vevőik kiszolgálása tekintetében az említett komplexitásra törekszenek, arra, hogy a műanyagfröccsöntés területén minden igényt kielégítsenek.
Jelen fejlesztéssel Mosonmagyaróváron indult el a magyarországi fröccsöntőgép-gyártás. A beruházás első számú indoka a komplex fröccsöntő technológiák iránti növekvő igény volt a műanyagipari gyártók részéről, másrészt az elégtelen, lassú reakció a gép-gyártók oldaláról. Mindez egy egyre növekvő, jól felismert piaci rés kialakulásához vezetett.
A projekt keretében a Wittmann Robottechnikai Kft. egy új, korszerű, közel 2.500 m2 alapterületű gyártócsarnokot épített, továbbá gépparkját fejlesztette élhajlító gép, híddaru, valamint targoncák beszerzésével. A gyártáshoz szükséges további gépeket pályázaton kívül vásárolták meg.
A Nyugat-dunántúli Operatív Program pályázati kiírásán 142 270 139 forintos támogatást elnyert, 474 233 796 forint összköltségvetésű fejlesztés 2014. március 3-án indult és 2015. június 30-án zárult.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 26. 14:16, kedd | Helyi
Festménykiállítás a Huszár Gál Városi Könyvtárban
Bódi Ferenc Attila és Wolf Zsuzsanna festményeiből nyílik kiállítás a Huszár Gál Városi Könyvtár emeleti kiállítóterében december 4-én, szerdán 17 órakor.
2024. November 21. 10:43, csütörtök | Helyi
Frühwirth Ildikó – Családi ünnepek kézikönyve
Frühwirth Ildikó Családi ünnepek kézikönyve című kötetének bemutatóján vehetnek részt az érdeklődők a Huszár Gál Városi Könyvtár rendezvénytermében november 26-án, kedden 17 órától.
2024. November 04. 14:07, hétfő | Helyi
K&H: indul a „pénztanárok” versenye
a TikTokon csapnak össze egymással a pedagógusok