Hírek
2012. Március 10. 07:11, szombat |
Külföld
Forrás: mno / MTI
Veszélyben 13 millió ember?
Sürgősen tenni kell a Száhel-övezet nyugat-afrikai részén uralkodó szárazság ellen, mielőtt 13 milliós embertömeget érintő humanitárius katasztrófa állna elő.
Figyelmeztetett pénteken az Oxfam segélyszervezet a BBC brit közszolgálati televízió hírportáljának tájékoztatása szerint.
A brit csoport emlékeztetett arra, hogy a nemzetközi közösség tavaly túl sokáig késlekedett a kelet-afrikai régiót sújtó éhínségre adott válasszal, ami katasztrófába torkollott. „Emberek milliói vannak egy súlyos válság küszöbén – jelentette ki Mamadou Biteye, az Oxfam nyugat-afrikai regionális igazgatója. – Minden jel arra mutat, hogy a szárazság katasztrófához vezet, ha nem teszünk semmit. A világ ezt nem engedheti meg magának. Összehangolt segítségre van szükség annak megakadályozására, hogy emberek tízezrei essenek a világ önelégültségének áldozatává.”
Az Oxfam ezúttal 36 millió dolláros összeg adományozására szólított fel, amelyet a legsebezhetőbb csoportok megsegítésére lehetne fordítani. Mint a BBC tudósítója elmondta, a problémát tovább súlyosbítják a Mali északi részén a hadsereg és a helyi lázadók között dúló harcok, amelyek miatt több mint 100 ezren menekültek el otthonukból, elsősorban a szomszédos Nigerbe.
A Száhel-övezet a Szahara déli részén található, az Atlanti-óceántól a Vörös-tengerig húzódó 5400 kilométer hosszú sávban. A területhez tartozik Szenegál egy része, Dél-Mauritánia, Mali, Burkina Faso, Dél-Algéria, Niger, Észak-Nigéria, Csád, Szudán, Észak-Kamerun és Eritrea. A térségben az éves csapadékmennyiség csupán 200–800 milliméter közé esik.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld
Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese
2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében
Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.
2025. Április 10. 07:07, csütörtök | Külföld
Donald Trump 90 napra felfüggesztette a vámokat, Kínát kivéve
Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az amerikai vámok alkalmazása terén, egyben azonnali hatállyal megemelte a Kínára vonatkozó vámtételt 125 százalékra.
2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld
Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban
Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.