Hírek
2011. Szeptember 11. 14:49, vasárnap |
Bulvár
Forrás: STOP
Fájdalmas titkot őriz: rákos volt Peller Mariann

Peller Mariann, a TV2-n induló ÖsszeEsküvők című műsor házigazdája féktelen jókedvéről és vidámságáról ismert, azonban a mosolygós arc mögött fájdalmas emléket őriz. Évekkel ezelőtt egy tumorral kellett megküzdenie.
"Arra lettem figyelmes, hogy jobb oldalt valami kidagadt a nyakamon. Elmentem a szüleimmel a háziorvoshoz, aki valósággal sokkot kapott a kinövés láttán. Mondta, hogy ez nem normális, és azonnal beutalt a kórházba. Családi ismeretségen keresztül elmentünk egy professzorhoz, aki megvizsgált" - kezdte megrázó történetét Mariann, aki nem számított arra, hogy akár komoly betegségről is szó lehet.
"Pajzsmirigydaganatot állapítottak meg. Szövetmintát vettek azonnal, ami irtó fájdalmas volt. Emlékszem, hogy a nővérek nyugtattak, mert kibírhatatlan fájdalmat éreztem, amikor az orvos beleszúrta a tűt a nyakamba. Én fel sem fogtam, hogy mi történik körülöttem. Akkor kezdtem el megrémülni, amikor anyukám arcán láttam a félelmet" - folytatta a népszerű műsorvezető, aki naplót vezetett a kórházi élményeiről.
"A műtét reggelén bejött az orvos, aki megvizsgálta a nyakam. Azt nézte, hogy pontosan hol vágja meg, hogy a lehető legkevesebb nyoma maradjon a beavatkozásnak. Egy hetet töltöttem bent, kivették a fél pajzsmirigyem. Ma csak az igazán figyelmes szem veszi észre a műtét nyomait" - mondta Mariann, aki szörnyű napokat élt át, amíg nem derült ki a biopszia eredménye.
"Szerencsére jóindulatú volt a daganatom, bár figyelmeztettek az orvosok, hogy ha nem működik majd rendesen a pajzsmirigyem megmaradt része, akkor akár életem végéig hormonokat kell szednem, és az a testsúlyomat is befolyásolhatja. A hangom is veszélyben volt, mert intubáltak, azaz egy csővel biztosították a szabad légzést, amivel megsérthették volna a hangszalagjaimat. Pozitív hozzáállásommal sikerült átvészelni ezt a kemény időszakot, és bízom benne, hogy nem újul ki a daganat" - mesélte az Új Ásznak a műsorvezető.
STOP
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 06. 07:17, csütörtök | Bulvár
Rakonczay Gábor 72 napja az Atlanti-óceánon
2025. Március 04. 07:26, kedd | Bulvár
Augusztus elején lesz a Shrek, a musical bemutatója a Margitszigeten
A Shrek, a musical szabadtéri bemutatóját augusztus 1-jén és 2-án láthatja a közönség a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon.
2025. Március 04. 07:20, kedd | Bulvár
Ferenc pápának légzési elégtelensége volt
Ferenc pápának a nap folyamán két alkalommal akut légzési elégtelensége volt a tüdőben felhalmozódott nyálka miatt, ami hörgőgörcshöz vezetett - közölte a Szentszék az orvosok információira hivatkozva hétfő este.
2025. Március 01. 08:12, szombat | Bulvár
Vatikán: Ferenc pápának \"elszigetelt\" légzési nehézsége volt
Ferenc pápának hörgőgörcse volt, amely a légzési állapot hirtelen rosszabbodásához vezetett - közölte a Szentszék a Gemelli-klinika orvosainak információi alapján péntek este.